Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

„Chłopczyk w granatowym mundurku” – odcinek III

Chłopczyk w granatowym mundurku

Już dziś, 1 kwietnia 2022 roku o godz. 19.00 Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza na premierę kolejnego odcinka cyklu podcastów pt. „Wojtyłowie – śladami rozmów z dawnych lat”. Cykl, będący nostalgiczną podróżą do przeszłości, do Wadowic lat 20. i 30. XX wieku, nie tylko przywołuje fakty z biografii Ojca Świętego, ale także nadaje autentyczności historiom, które znamy.

1 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 wyemitowany zostanie trzeci odcinek cyklu zatytułowany „Chłopczyk w granatowym mundurku”. Tym razem usłyszymy wspomnienia dotyczące czasów Szkoły Powszechnej. “Dziękuję (…) za te szkoły, z których tak wiele zaczerpnąłem światła…” – słowa Ojca Świętego, które padły w Wadowicach podczas I pielgrzymki do wolnej Polski w 1991 roku, utwierdzają nas w przekonaniu, jak ogromny wpływ na kształtowanie się osobowości Karola Wojtyły miały pierwsze lata edukacji.

O szkolnych profesorach Karola Wojtyły, funkcjonowaniu szkoły i uczniowskich wybrykach opowiedzą m.in. koledzy ze szkolnej ławy – Szczepan Mogielnicki, Włodzimierz Piotrowski i Tadeusz Siwek, a także nauczyciele przyszłego papieża – Tadeusz Braś i Józef Gondek. Autentyczności historiom nada komentarz i narracja eksperta – dra hab. Pana Tomasza Graffa – historyka, wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który w rozmowie z córką Weroniką przybliży słuchaczom okres pierwszego etapu edukacji papieża z Wadowic.

Podcastów można wysłuchać poprzez platformę Spotify oraz na stronie internetowej Muzeum, profilu Facebook oraz kanale YouTube. Projekt łączy prezentację wybranych fragmentów archiwalnych wypowiedzi (sąsiadów, przyjaciół czy szkolnych profesorów Karola Wojtyły), zarejestrowanych w latach 80. XX wieku przez Zbigniewa Bieniasza (m.in. autora książki „Lolek Złotempisany).

Zapraszamy do wysłuchania!

 

 

Magdalena Klaja