Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Śp. Prof. Krzysztof Penderecki spocznie w Panteonie Narodowym

Krzysztof Penderecki portret

29 marca 2022 roku w Krakowie odbędą się uroczystości o charakterze państwowym, w czasie których prochy śp. prof. Krzysztofa Pendereckiego zostaną przeniesione i złożone w Panteonie Narodowym w kryptach kościoła świętych Piotra i Pawła. Kompozytor zmarł 29 marca 2020 roku. Urna z Jego prochami spoczywa w bazylice św. Floriana w Krakowie.

Krzysztof Penderecki to jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów, który na stałe wpisał się w historię światowej muzyki klasycznej. Skomponował m.in. cztery opery, osiem symfonii i wiele dzieł orkiestrowych. Jego muzyka często wykorzystywana była w znakomitych filmach polskich i zagranicznych.

Jednym z najbardziej znanych dzieł Pendereckiego jest „Polskie Requiem”, którego poszczególne części poświęcone są wybitnym Polakom oraz wyjątkowym wydarzeniom z historii Polski. Kompozycja powstawała przez prawie 25 lat. Jej ostatnią część pt.  „Chaconne” artysta stworzył po śmierci Jana Pawła II i Jemu właśnie jest dedykowana.
Nie był to pierwszy utwór Krzysztofa Pendereckiego dla Jana Pawła II. Wcześniej skomponował dla Papieża „Te Deum”, nad którym zaczął pracować w dniu wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku.

 

Fot. Romina Santarelli / Ministerio de Cultura de la Nación.

Magdalena Klaja