Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Pokój wyciszenia w Domu Rodzinnym Jana Pawła II

pokój wyciszeń - fotografia

Od 25 lutego 2022 roku można w naszym Muzeum skorzystać z pokoju wyciszenia. Jest to wydzielone miejsce, w którym osoby ze spektrum autyzmu mogą odpocząć. Pokój został zaaranżowany tak, by zarówno dzieci, jak i dorośli znaleźli w nim przyjazną przestrzeń. Wyposażyliśmy go w wygodne fotele i pufy oraz tekstylia o różnych fakturach oraz zabawki sensoryczne i rehabilitacyjne, które pomogą zredukować poziom stresu.

Pokój wyciszenia to również miejsce, z którego mogą korzystać mamy karmiące i rodzice, którzy chcą przewinąć dziecko. Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie osoby z autyzmem, osoby wysoko wrażliwe i rodzice z małymi dziećmi poczują się bezpieczniej i bardziej komfortowo na naszej ekspozycji stałej.

To kolejna, po „cichych godzinach” zwiedzania, propozycja, którą przygotowaliśmy w ramach podnoszenia poziomu dostępności Domu Rodzinnego Jana Pawła II. Pokój wyciszenia został odpowiednio oznakowany, a drogę do niego – w razie potrzeby – wskażą pracownicy Muzeum. Wszystkie przedmioty używane w tej strefie spokoju są dezynfekowane.

Przypominamy, że już w najbliższą niedzielę – 27.02.2022 r. – w naszym Muzeum po raz kolejny istnieje możliwość zwiedzania w czasie tzw. „cichych godzin”. Od 14:00 do 16:00 multimedia i muzyka na naszej ekspozycji będą wyłączone. W czasie „cichych godzin” można korzystać z dostępnych audioprzewodników oraz aplikacji do samodzielnego zwiedzania. W obu przypadkach niezbędne są słuchawki. Wszyscy odwiedzający są proszeni o powstrzymanie się od głośnych rozmów i wyciszenie telefonów komórkowych.

Magdalena Klaja