Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Konsul Generalny Ukrainy z wizytą w Muzeum

3 lutego 2022 roku, przy okazji wizyty w Wadowicach – spotkania z włodarzami naszego miasta, w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II gościliśmy Konsula Generalnego Ukrainy w Krakowie, p. Wiaczesława Wojnarowskiego.

Nasz wyjątkowy Gość z zainteresowaniem zwiedził ekspozycję stałą. Szczególne wrażenie wywarło na nim mieszkanie rodziny Wojtyłów – miejsce, w którym przyszedł na świat Jan Paweł II. Opowieść o dzieciństwie i młodości Karola Wojtyły, o tragicznych doświadczeniach związanych ze śmiercią najbliższych, które przyszły Papież potrafił przekuć w wewnętrzną siłę, poruszyły ukraińskiego dyplomatę.

Warto podkreślić, że na naszej ekspozycji w strefie „A domem stał się świat”, wśród licznych eksponatów związanych z papieskimi pielgrzymkami prezentujemy również te związane z podróżą apostolską Jana Pawła II na Ukrainę w 2001 roku. Jest to m.in. karta wstępu na Mszę św. sprawowaną przez Ojca Świętego w Kijowie, kapsuła z ziemią z tego miejsca oraz zdjęcia upamiętniające tę wizytę.

W czasie zwiedzania nasz Gość wielokrotnie odwoływał się do osobistych wspomnień i przeżyć związanych z osobą św. Jana Pawła II. Zwrócił też uwagę na ogromną troskę i działania Papieża Polaka na rzecz pokoju na świecie, poszanowania praw i godności człowieka oraz ochrony ludzkiego życia.

Liczne apele i przemówienia Ojca Świętego w tej kwestii pozostają – szczególnie dzisiaj – bardzo aktualne.

 

Magdalena Klaja