Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Maria Zadora i ks. infułat Jakub Gil gośćmi cyklu „Takim Go pamiętamy”

Takim go pamiętamy, zadora, gil

W sobotę, 16 października 2021 r., w godzinach popołudniowych na antenie Radia eM odbyła się audycja „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”. Pani Maria Zadora oraz ks. infułat Jakub Gil podzielili się ze słuchaczami swoim doświadczeniem spotkania z Ojcem Świętym.

Pani Katarzyna Podsiadło, redaktor Radia eM wraz z naszymi Gośćmi poznawała Wadowice Karola Wojtyły – Jana Pawła II. W sali teatralnej, mieszczącej się w Domu Katolickim pani Maria Zadora i ks. Jakub Gil wskazali na znaczenie edukacji kulturalnej w tym mieście, w okresie międzywojennym. „Życie kulturalne dla rozwoju życia religijnego jest bardzo ważne, (…) kultura niesie wiarę” – dodał ks. infułat, który przywołał tu także wspomnienie pierwszego spotkania z kapłanem Karolem Wojtyłą. „Kiedy byłem uczniem liceum w Rabce, to wtedy spotkałem się z ks. prof. Wojtyłą, który był serdecznym przyjacielem ks. Mieczysława Malińskiego, naszego katechety (…). [Ks. Wojtyła] głosił nam rekolekcje wielkopostne (…). Kiedy przyszedłem do seminarium w 1957 r. (…) mówiłem: to jest mój znajomy – ks. profesor Wojtyła.”

Kolejnym punktem wadowickiej wędrówki była Bazylika Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Tutaj ks. Jakub Gil ze wzruszeniem opowiadał o dniu, w którym Karol Józef Wojtyła został „włączony do Kościoła”. Patrząc na chrzcielnicę, z której „wody zrodziło się życie Boże przyszłego papieża”, mówił o tysiącach wiernych, którzy modlili się przy niej o wiarę dla siebie i swoich bliskich. W tym miejscu nasi Goście wspomnieli także o kulcie Ojca Świętego do Matki Chrystusa, który zrodził się u stóp obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po śmierci Emilii z domu Kaczorowskiej, „to Maryja stała się Mamą przyszłego Papieża”.

Zwieńczeniem spotkania była wizyta w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, w mieszkaniu Rodziny Wojtyłów. To tutaj, 18 maja 1920 r., między godziną 17 a 18, przyszedł na świat Papież Polak. „Podobno pani Wojtyłowa poprosiła panią akuszerkę, by uchyliła okno. Z kościoła dochodziła Litania Loretańska. Już był poświęcony Matce Bożej” – dodała pani Maria Zadora.

Wszystkich Państwa zainteresowanych przebiegiem tego spotkanie serdecznie zapraszamy do odsłuchania całej audycji poniżej.

 

Magdalena Klaja