Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Budowa Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon

Przy al. Bora-Komorowskiego w Krakowie powstaje siedziba Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon, instytucji kultury Województwa Małopolskiego, wg projektu pracowni Heinle, Wischer und Partner Architekci.

W środku obiektu znajdą się m.in.: wystawa stała z ponad setką urządzeń, 6 laboratoriów i pracowni, Akademia dzieci i przestrzeń konferencyjna. Na zewnątrz zaprojektowano m.in. park z naukowym placem zabaw oraz ogród na dachu. W dostępnej w serwisie YouTube relacji z budowy wykorzystano widoki z programów komputerowych. Dzięki nim można przespacerować się po nieistniejących jeszcze salach i korytarzach.

Aktualnie na całej długości i szerokości obiektu prowadzone są prace fundamentowe. Niemal gotowe są ściany strefy magazynowej i laboratoryjnej. W części zlokalizowanej bliżej alei wyróżnia się wysoki walec strefy emocji. Planowo obiekt będzie dostępny dla publiczności w 2023 roku.

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

Cel powstania Cogiteonu

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon jest instytucją kultury o charakterze innowacyjnym, której celem jest edukacja przez zabawę i angażowanie się w samodzielne lub zespołowe eksperymenty naukowe, projekty badawcze i społeczne. Cogiteon będzie rozbudzać zamiłowanie do nauki, pomagać zrozumieć świat, budować postawę kreatywności, otwartości i nawyk samodzielnego myślenia.

Swoim profilem będziemy odróżniać się od funkcjonujących już w regionie instytucji naukowych i edukacyjnych, czy też muzeów. Naszym zadaniem będzie wyzwalanie potencjału wynikającego ze współpracy przedstawicieli różnych dziedzin: nauki, sztuki, edukacji, przedsiębiorczości i działalności społecznej. Będziemy silnie podkreślać swój regionalny charakter – unikalną tożsamość i potencjał Małopolski.

Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon będzie miejscem niezwykłym – inspirującym, nowoczesnym i zapadającym w pamięć. Chcemy, aby każdy, kto je odwiedzi, pokochał naukę i rozbudził w sobie ciekawość świata.

 

Magdalena Klaja