Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Maria Zadora i ks. infułat Jakub Gil gośćmi cyklu „Takim Go pamiętamy”

Takim go pamiętamy, zadora, gil

W 43. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – 16 października 2021 r. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Radio eM zapraszają na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Pani Maria Zadora i ks. infułat Jakub Gil podzielą się wspomnieniami dotyczącymi życia i pontyfikatu Papieża z Wadowic. Początek audycji o godz. 12:20.

Tym spotkaniem inaugurujemy nową odsłonę cyklu, zapoczątkowanego w 2019 r. Dzięki współpracy z katolicką rozgłośnią archidiecezji katowickiej będziemy także w domach odbiorców Radia eM. Rozmówcami pani redaktor Katarzyny Podsiadło będą: pani Maria Zadora – pedagog, wychowawca wielu pokoleń wadowiczan, wieloletni przewodnik Muzeum – oraz ks. infułat Jakub Gil – były proboszcz wadowickiej bazyliki, gorący orędownik procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

Bądźcie Państwo z nami w Wadowicach! W mieście gdzie „wszystko się zaczęło”! Razem budujmy Wspólnotę!

***

Maria Zadora – wadowiczanka, nauczycielka polonistyki, wychowawczyni wielu pokoleń mieszkańców Wadowic; wieloletnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Wadowicach; przewodniczka po ziemi wadowickiej, a także doświadczona przewodniczka naszego Muzeum; wnuczka introligatora Adolfa Zadory, którego zakład znajdował się w kamienicy przy ul. Kościelnej 7, gdzie przyszedł na świat i dorastał Karol Wojtyła.

Ks. infułat Jakub Gil – święcenia kapłańskie przyjął w 1963 r. z rąk biskupa Karola Wojtyły; w 1977 r. na polecenie kardynała Wojtyły objął stanowisko proboszcza rodzącej się wspólnoty parafialnej na Wzgórzach Krzesławickich w Krakowie; od 1998 r. pełnił funkcję proboszcza bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach, rok później gościł Ojca Świętego podczas jego ostatniej wizyty w rodzinnym mieście; przez lata organizował pielgrzymki – najpierw do Ojca Świętego, później do jego grobu; był gorącym orędownikiem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego; podejmował też liczne działania w celu odnowy zabytkowej bazyliki wadowickiej – m. in. w 2005 r. wybudował poświęconą przez Benedykta XVI kaplicę, która później stała się pierwszym miejscem kultu Ojca Świętego; propagator kultu św. Jana Pawła II.

Magdalena Klaja