Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Habemus Papam! 43 lata temu świat poznał Papieża z Wadowic

43 lata temu, 16 X 1978 roku, o godz. 18.44, z balkonu Bazyliki św. Piotra w Rzymie, kard. Pericle Felici ogłosił światu wynik trwającego trzy dni konklawe: Annuntio vobis gaudium magnum! Habemus Papam! Eminentissimum ac Reverendissimum Dominum, Dominum Carolum. Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Wojtyla!

Metropolita krakowski kardynał Karol Wojtyła wybrany na Stolicę Piotrową przyjął imię Jan Paweł II. Papież Słowianin był 264. papieżem w historii Kościoła, a pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch. W chwili wyboru liczył 58 lat. Dziś dziękujemy Bogu za 27-letni pontyfikat Papieża Polaka i za całe dobro, które przez niego dokonało się w Kościele i w świecie.
Z tej okazji serdecznie zapraszamy na premierowy pokaz dwóch wyjątkowych filmów: „Sekretarz” i „Lekarz”.

Filmy opowiadają o Janie Pawle II z perspektywy dwóch bliskich mu osób. Pierwszą z nich jest wieloletni sekretarz, przyjaciel i świadek świętości życia Ojca Świętego – kard. Stanisław Dziwisz. Postacią wiodącą drugiego filmu jest Renato Buzzonetti – lekarz czterech papieży: Pawła VI, Jana Pawła I, Jana Pawła II i Benedykta XVI. Janem Pawłem II opiekował się przez cały pontyfikat, aż do ostatnich chwil życia Ojca Świętego. Był obecny na Placu Świętego Piotra w czasie zamachu 13 maja 1981 roku i jako pierwszy udzielił pomocy ciężko rannemu Papieżowi.

Produkcje zostały zrealizowane przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach w ramach serii filmowej: „Ludzie Jana Pawła II”.

Seanse odbędą się w sali teatralnej Muzeum (pl. Jana Pawła II 1):
• godz. 12.00 „Sekretarz” i „Lekarz”
• godz. 16.00 „Sekretarz” i „Lekarz”

Bilety w cenie 1 zł/os można zakupić w kasie biletowej Muzeum (godz. otwarcia 10.00-17.00). Liczba miejsc ograniczona.

***

Tylko tego dnia osoby odwiedzające muzealny sklep będą miały możliwość zakupienia wartościowej publikacji pt. „Spacerem po encyklikach – aby nie zapomnieć” autorstwa ks. dr. Romana Zapały, w obniżonej cenie 15 zł.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Magdalena Klaja