Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Zapraszamy na koncert!

Chór Chłopięcy Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

Już 16. września 2021 o godzinie 18:30 w Sali Teatralnej Domu Katolickiego (Wadowice, pl. Jana Pawła II 1) odbędzie się koncert Chóru Chłopięcego Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Chór poprowadzą dyrygentki: Lidia Martynian oraz Maria Dziedzic-Król, a towarzyszyć im będzie pianistka Magdalena Żak de Carvalho. W programie dzieła H.J. Botora, B. Chilcotta, S. Moniuszki, P. Moszumańskiego, J. Wasowskiego i W. Widłaka. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach I Festiwalu Chórów Chłopięcych w Krakowie.

Pierwsza edycja Festiwalu Chórów Chłopięcych, która odbędzie się w dniach 13 – 19 września powstała nie bez powodu. Wiosną 2022 roku Krakowska Filharmonia obchodzić będzie bowiem 70. rocznicę działalności Chóru Chłopięcego. Poza Wadowicami koncerty festiwalu zabrzmią także w Tarnowie i w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Tym samym piękno śpiewu chórów chłopięcych wybrzmi nie tylko dla publiczności krakowskiej, a oferta koncertowa dotrze do szerszego grona odbiorców w całej Małopolsce.

Chór Chłopięcy Filharmonii Krakowskiej powstał w 1951 roku z inicjatywy pedagoga, muzyka i pasjonata w jednej osobie – Józefa Suwary. Repertuar (wówczas ok. 70 osobowego) zespołu obejmował utwory oratoryjne i a cappella, głównie kompozytorów polskich. W 1967 roku opiekę nad zespołem powierzono (na kolejnych 28 lat) powierzono asystentce Profesora – Bronisławie Wietrzny. W okresie tym zespół wykonywał nowopowstające dzieła Krzysztofa Pendereckiego (Pasja wg św. Łukasza, Jutrznia, Magnificat), koncertując w wielu krajach Europy, a także w Libanie i Syrii. Za nagranie płyty z Pasją wg św. Łukasza chór otrzymał nagrodę Grand Prix du disque. W latach 1991-93 chór prowadził Stanisław Krawczyński. Od 1993 roku dyrygentem i kierownikiem zespołu jest prof. Lidia Matynian.

Bezpłatne bilety na koncert odebrać można od 10 września w Kasach Biletowych Muzeum (pl. Jana Pawła II 5). Liczba miejsc ograniczona.

Magdalena Klaja