Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Wyjątkowy wieczór w towarzystwie Pani Dulskiej, czyli X edycja Narodowego Czytania w Wadowicach

Moralność Pani Dulskiej - baner

W sobotę, 4 września br. na wadowickim rynku, przed Domem Rodzinnym Jana Pawła II odbędzie się X edycja Narodowego Czytania. W tym roku, podobnie jak w całej Polsce odczytamy dramat Gabrieli Zapolskiej „Moralność Pani Dulskiej”.

„Moralność Pani Dulskiej” to wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną…” – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W związku z wydarzeniem zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w akcji i przybycie w sobotni wieczór o godz. 19.00 na plac Jana Pawła II w Wadowicach (przed głównym wejściem do Muzeum), gdzie wspólnie posłuchamy wybranych fragmentów dramatu w wykonaniu sympatyków Biblioteki oraz pracowników Muzeum. Wieczór uświetni występ kwartetu smyczkowego. Czas spędzony w towarzystwie Pani Dulskiej oraz pozostałych bohaterów literackich z pewnością przyniesie wiele czytelniczej satysfakcji.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II z Wadowicką Biblioteką Publiczną oraz Wadowickim Centrum Kultury. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do Sali Kameralnej w Wadowickim Centrum Kultury (ul. Teatralna 1).

Wstęp wolny!

Plakat reklamujący Narodowe Czytanie

Magdalena Klaja