Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

II NAJWIĘKSZA GÓRALSKA MAJÓWKA W POLSCE Z OKAZJI 101. ROCZNICY URODZIN OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

Już 24. lipca 2021 roku, na błoniach w Rabie Wyżnej, podczas dorocznego wydarzenia II. Największej Góralskiej Majówki w Polsce, będzie można wysłuchać  koncertu największej góralskiej kapeli Małej Armii Janosika.  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach objęło wydarzenie patronatem honorowym.

Tegoroczna Największa Góralska Majówka będzie hołdem złożonym Janowi Pawłowi II z okazji Jego 101. rocznicy urodzin. Pragniemy tym widowiskiem ponownie podziękować Ojcu Świętemu za Jego pontyfikat, który towarzysząc nam po dzień dzisiejszy zarówno w modlitwie jak i codzienności, odbił swoje piętno na życiu kilku pokoleń Polek i Polaków. Wyrazem wdzięczności za służbę Jana Pawła II jest również najnowsza płyta Małej Armii Janosika pt. Jan Paweł II – Przyjaciel Podhalańskiej Ziemi.

Tradycja organizowania „Majówek” dla Jana Pawła II ma swój początek w 2020 roku w Rabie Wyżnej kiedy to, mimo trudności organizacyjnych związanych z pandemią, spotkała się ona z ogromnym zainteresowaniem i życzliwym odbiorem. Ludzie, przybywający na to wydarzenie z całego kraju, nadali „Majówce” ogólnopolski potencjał przekonując tym samym, że to osobliwe muzyczne wydarzenie zakorzenia się w kulturze regionu, natomiast w aspekcie duchowym wykracza poza utarte schematy i nakreślone granice.

Mała Armia Janosika, na którą składa się 180 osób – głównie dzieci i młodzieży, swoją pasją do muzyki ludowej Podhala, ludowymi strojami oraz instrumentami nadaje „Majówce” góralską formę, która czyni to widowisko niepowtarzalnym. Energia muzyki góralskiej i utwory rozrywkowe przeplatane z pieśniami papieskimi i patriotycznymi, w folkowej, ludowej i nowoczesnej aranżacji, to nietuzinkowy repertuar, który z łatwością zapadnie w pamięci i sercu. Wszystko to okraszone homiliami, sentencjami i wierszami pozwoli raz jeszcze przywołać wspomnienia związane z Janem Pawłem II. Wspomnienia, które ponownie przypomną o Jego pielgrzymkach do Polski, miłości do gór, przyrody i ludzi.

Największą Góralską Majówkę w Polsce rozpocznie ośpiewanie pieśni majowych po góralsku, po których odbędzie się  koncert Małej Armii Janosika promujący najnowszą płytę pt. Jan Paweł II – Przyjaciel Podhalańskiej Ziemi. Po wysłuchaniu koncertu będzie można obejrzeć animację opowiadającą o pontyfikacie Jana Pawła II, która wyświetlona zostanie na kościelnej elewacji. Wydarzenie zostanie zakończone Apelem Jasnogórskim oraz rozpaleniem góralskiej watry.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które już na stałe wpisało się w kalendarium życia Raby Wyżnej i Podhala. Pragniemy, aby nasza „Majówka” stała się żywym pomnikiem hołdującym Wielkiemu Polakowi. Niech słowa Jana Pawła II będą wiecznie żywe, a ukochana przez Niego muzyka góralska niech wybrzmiewa w sercu każdego z nas.

 

Magdalena Klaja