Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Eugeniusz Mróz – ostatni szkolny kolega Jana Pawła II powrócił do Domu Ojca

W wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci p. Eugeniusza Mroza – ostatniego szkolnego kolegi Ojca Świętego.

14 marca tego roku p. Eugeniusz obchodził swoje setne urodziny. Urodził się w małopolskiej Limanowej. Do Wadowic przeprowadził się w 1935 roku w związku ze zmianą pracy ojca. Wraz z rodzicami i starszą siostrą zamieszkali w kamienicy przy ul. Rynek 2, stając się bezpośrednimi sąsiadami Karola Wojtyły seniora i jego syna. Z młodszym Karolem uczęszczali do jednej klasy i w maju 1938 roku zdawali razem maturę w wadowickim gimnazjum im. Marcina Wadowity. Eugeniusz Mróz po wojnie zamieszkał w Opolu i ukończył studia prawnicze we Wrocławiu.

Chociaż maturalna klasa Wojtyły i Mroza została rozproszona przez zawieruchę wojenną, cyklicznie odbywały się spotkania, na których świętowano okrągłe rocznice egzaminu dojrzałości. Spotkania odbywały się także z inicjatywy abp Wojtyły w Krakowie, a później także w Rzymie i Castel Gandolfo.

Eugeniusz, dopóki pozwalało mu na to zdrowie, regularnie odwiedzał nasze Muzeum, świętując tu rocznicę matury i urodzin Ojca Świętego. Jego uśmiech, życzliwość i wyjątkowe opowieści pozostaną z nami na zawsze. Wspomnienia o swojej przyjaźni z Janem Pawłem II p. Eugeniusz opisał w książce „Historia niezwykłej przyjaźni”.

Magdalena Klaja