Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Eugeniusz Mróz – ostatni szkolny kolega Jana Pawła II powrócił do Domu Ojca

W wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci p. Eugeniusza Mroza – ostatniego szkolnego kolegi Ojca Świętego.

14 marca tego roku p. Eugeniusz obchodził swoje setne urodziny. Urodził się w małopolskiej Limanowej. Do Wadowic przeprowadził się w 1935 roku w związku ze zmianą pracy ojca. Wraz z rodzicami i starszą siostrą zamieszkali w kamienicy przy ul. Rynek 2, stając się bezpośrednimi sąsiadami Karola Wojtyły seniora i jego syna. Z młodszym Karolem uczęszczali do jednej klasy i w maju 1938 roku zdawali razem maturę w wadowickim gimnazjum im. Marcina Wadowity. Eugeniusz Mróz po wojnie zamieszkał w Opolu i ukończył studia prawnicze we Wrocławiu.

Chociaż maturalna klasa Wojtyły i Mroza została rozproszona przez zawieruchę wojenną, cyklicznie odbywały się spotkania, na których świętowano okrągłe rocznice egzaminu dojrzałości. Spotkania odbywały się także z inicjatywy abp Wojtyły w Krakowie, a później także w Rzymie i Castel Gandolfo.

Eugeniusz, dopóki pozwalało mu na to zdrowie, regularnie odwiedzał nasze Muzeum, świętując tu rocznicę matury i urodzin Ojca Świętego. Jego uśmiech, życzliwość i wyjątkowe opowieści pozostaną z nami na zawsze. Wspomnienia o swojej przyjaźni z Janem Pawłem II p. Eugeniusz opisał w książce „Historia niezwykłej przyjaźni”.

Magdalena Klaja