Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Wspomnienie ŚP. ks. dr Jacka Pietruszki – Dyrektora Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Dokładnie rok temu, 2 listopada 2019 roku, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ks. dr Jacek Pietruszka – Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odszedł do Domu Ojca.

Niezwykły człowiek, o otwartym sercu i umyśle. Służył radą i pomocą w każdej sytuacji. Inicjator akcji „Z Lolkiem do szkoły”, będącej wsparciem dla dzieci z wadowickich rodzin. Dom Rodzinny Jana Pawła II traktował jak największe dobro, które zostało mu powierzone. Do końca pracował nad przygotowaniem instytucji do tych najważniejszych obchodów setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły.

Ks. Jacek Pietruszka urodził się 3 stycznia 1967 roku w Krakowie, przez wiele lat zaangażowany był w Ruch Światło – Życie. W 1991 roku z rąk JE. ks. kard. Franciszka Macharskiego przyjął święcenia kapłańskie. Jego pierwszą parafią była Bazylika Ofiarowania NMP w Wadowicach (1991-1993), do których powrócił w 2013 roku, aby pełnić funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Organizacyjnych w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, a następnie objąć stanowisko Dyrektora. Wcześniej był wikariuszem parafii katedralnej na Wawelu oraz Kolegiaty Akademickiej św. Anny.

Magdalena Klaja