Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Emilia. Matka Papieża

13 września 2020 roku w Sali Teatralnej Domu Katolickiego, w miejscu gdzie pierwsze kroki na scenie stawiał młody Karol Wojtyła miała miejsce premiera sztuki „Emilia. Matka Papieża”. Spektakl w wykonaniu mnikowskiego Teatru Albertus zgromadził komplet publiczności. Dorota Kamińska – scenarzysta i reżyser przedstawienia doskonale odtworzyła klimat początku XX wieku, łącząc biografię rodziny Wojtyłów jak i wątek historyczny znany doskonale z podręczników historii.

Spektakl stanowił opowieść o życiu Emilii. Rozpoczynając od wspomnień, którymi powróciliśmy do roku 1906, kiedy to Wojtyłowie zawarli związek małżeński wspólnie podążaliśmy ścieżkami ich życia. W tle historycznych wydarzeń, związanych z wojskową karierą Karola autorka opowiedziała o życiu w Wadowicach, śmierci Olgi i wielkiej radości z narodzin Lolka.

Drodzy Aktorzy! Dziękujemy za ogrom wzruszeń i radości jakich dostarczył nam spektakl. Jesteśmy szczęśliwi że po wielu miesiącach prób i ograniczeń związanych z panującą epidemią udało się zrealizować to niezwykłe przedsięwzięcie!

 

Magdalena Klaja