Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Konkurs „Na fundamencie krzyża. Historia Kościoła w Nowej Hucie”

 

Muzeum Nowej Huty – oddział Muzeum Krakowa zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału konkursie „Na fundamencie krzyża. Historia Kościoła w Nowej Hucie”, organizowanym w związku z 60-tą rocznicą obrony krzyża w Nowej Hucie.

W konkursie mogą brać udział drużyny liczące od 2 do 4 osób, uczęszczających do jednej szkoły. Tegoroczna, nowa formuła konkursu będzie obejmowała 2 etapy: drużynowe przygotowanie fotoreportażu, którego tematem jest „Współczesna pamięć o obronie krzyża nowohuckiego” oraz drużynowy udział w grze miejskiej „Na fundamencie krzyża. 1960”. Finał konkursu będzie miał miejsce 19 października 2020 r. w Muzeum Nowej Huty.

W ramach przygotowań do konkursu Muzeum zaprasza uczestników na wydarzenia związane z jego tematyką: lekcję muzealną oraz spotkanie z autorami książek o historii krzyża nowohuckiego.

Chęć udziału w Konkursie należy zgłaszać mailowo na adres nowahuta@muzeumkrakowa.pl (w temacie wiadomości prosimy wpisać: „Konkurs Na fundamencie Krzyża”). W zgłoszeniu prosimy o podanie nazwy szkoły, nazwy drużyny oraz liczby uczniów biorących udział w Konkursie w ramach drużyny. Zgłoszenia będą przyjmowane do 24 września 2020 r. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się w Regulaminie.

Konkurs jest objęty honorowym patronatem Dominika Jaśkowca – Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Jest organizowany we współpracy z czasopismem „Głos – Tygodnik Nowohucki”, Parafią Najświętszego Serca Jezusa w Krakowie, Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” oraz Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

Konkurs finansowany jest ze środków przekazanych z Fundacji PZU w ramach projektu „60-ta rocznica obrony krzyża w Nowej Hucie – projekt wystawienniczo-edukacyjny Muzeum Krakowa”.

 

Magdalena Klaja