Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

„Wojtyła od-czytany”

W roku setnej rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II chcemy wspólnie sięgnąć do literackich dzieł Karola Wojtyły. Wraz z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Biblioteką Publiczną im. Stanisława Wyspiańskiego i Wydawnictwem św. Stanisława BM w Krakowie zapraszamy do dzielenia się interpretacjami jego utworów poetyckich i dramatycznych.

Epizod literacki to wciąż mało znany wątek w życiu przyszłego Papieża. Tymczasem w naszych zbiorach mamy rękopis pierwszego z jego wierszy. W 1938 roku na przyjęciu po maturze młody Karol wpisał się do pamiętnika swojego koleżance Danucie Pukło. Występowali razem w teatrze, ale jak się okazało -przyszły papież już wtedy nie tylko interesował się klasyczną literaturą, ale zaczął także pisać swoje teksty. Przez lata powstawały wiersze i dramaty. Aż do roku 1978, kiedy wraz z wyborem na następcę św. Piotra Jan Paweł II przestał publikować. Wyjątkiem, na który musieliśmy bardzo długo czekać, była w 2003 roku publikacja „Tryptyku rzymskiego” – jedynego dzieła literackiego podpisanego papieskim imieniem.

W ramach naszego projektu „Wojtyła od-czytany” co tydzień będziemy prezentowali wykonanie jednego utworu przez naszych specjalnych gości. Zachęcamy, abyście także i wy wzięli do rąk te piękne, ale wciąż nieodkryte teksty. Czytajcie sami, w rodzinach i w przyjacielskich grupach. Chętnie damy się zaskoczyć interpretacjami amatorskich teatrów i aktorów.

Od 20 czerwca do 18 lipca można to zrobić na stronie wydarzenia, a także oznaczając @domjp2 lub #wojtylaodczytany w waszych profilach.

Pamiętajcie, aby zmienić status wpisu na publiczny, inaczej nie będziemy mogli tego zobaczyć i udostępnić także na naszym muzealnym profilu! Publikując filmiki pamiętajcie o zasadach obowiązujących na Facebooku i nie publikujcie występów i wizerunków innych osób bez ich zgody.

Czytajmy Wojtyłę i dzielmy się pięknem jego twórczości.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach Święta Małopolski 2020.

 

Magdalena Klaja