Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Dziękujemy, że byliście z nami! Obchody 100. rocznicy w Wadowicach

To był niezapomniany dzień, obfitujący w tak wiele pozytywnych emocji i radości! Wiele spontanicznych reakcji, setki a nawet tysiące zaangażowanych osób, wszystko po to aby uczcić urodziny wielkiego Wadowiczanina, obywatela świata – Karola Wojtyły.

Chylimy czoła i składamy podziękowania Wam wszystkim, bez których ta 100. rocznica była tak wyjątkowym przeżyciem. Za wszystkie ciepłe wiadomości, które od Państwa otrzymaliśmy, wyrazy sympatii i miłości do Jana Pawła II i miejsca w którym przyszedł na świat. Za wszystkie razem zaśpiewane „Barki”, portrety, piosenki, laurki najmłodszych bardzo, bardzo dziękujemy!

To był długi i piękny dzień, choć jeszcze kilka miesięcy temu w naszych planach miał wyglądać zupełnie inaczej. Przez ostatnie dni spływały wiadomości z całego świata od osób, które chciały wyrazić swoją wdzięczność Ojcu Świętemu. Swoje przesłania napisali m.in. papież Franciszek i papież senior Benedykt XVI.

Wciąż na stronie wydarzenia „Cała Polska śpiewa Barkę” możecie dzielić się swoimi nagraniami tej jednej z ulubionych papieskich pieśni. Wykonania, które wciąż otrzymujemy, poruszają do głębi. Tuż po godzinie 17 we wspólnym gronie zaśpiewaliśmy „Barkę”,  a potem otworzyliśmy okno mieszkania Państwa Wojtyłów, w którym na czas jubileuszu stanęła dziecięca kołyska. I podobnie, jak tamtego dnia sto lat temu w domu rodzinnym Karola można było usłyszeć śpiew majówki, odśpiewanej przez licznie zgormadzonych pod pierwszym z papieskich okien.

Wiele godzin pracy poświęciliśmy na to, aby to właśnie 18 maja otworzyć ponownie Muzeum dla zwiedzających. Wśród wyjątkowych gości, którzy tego dnia zaszczycili to miejsce swoją obecnością byli przede wszystkim Pan Prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą oraz Pan Premier Mateusz Morawiecki.

Dziękujemy ekipom telewizyjnym realizującym programy, dzięki którym mogliście Państwo zagościć choć na chwilę w Domu Rodzinnym Karola Wojtyły.

Do tego dnia przygotowywaliśmy się od czterech lat i nie sposób tu nie wspomnieć naszych przewodników w pracy – dyrektorów śp. ks. dr Jacka Pietruszki i ks. Łukasza Piórkowskiego i Pani Beaty Wilk-Woderskiej, która pełniła obowiązki dyrektora w tym trudnym dla instytucji czasie.

Dziękujemy Wam wszystkim, którzy byliście z nami sercem i duchem i zapewniamy, że na stuleciu nasza misja się nie kończy!

Magdalena Klaja