Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

ODWOŁANE! „Kto krzyż odgadnie, ten nie upadnie” – 22 i 29 marca

WYDARZENIE ODWOŁANE

Znany wadowickiej publiczności Teatr Młodych im. Rudolfa Warzechy ze Stryszowa tym razem zaprezentuje misterium wielkopostne „Kto krzyż odgadnie, ten nie upadnie”. Spektakle odbędą się w niedziele 22 i 29 marca o godz. 16:30 w sali teatralnej Domu Katolickiego.

Spektakl wyreżyserowany przez Mirosława Płonkę nawiązuje w swojej genezie do obecnej w polskiej kulturze tradycji misteriów wielkopostnych – dramatycznych adaptacji kluczowego momentu historii zbawienia. Wydarzenia przeniesione w inne, bliskie widzowi realia pozwalają dostrzec ich aktualności i uniwersalność. Osnową dla opowieści Teatru są w tym przypadku tematy zaczerpnięte z liturgii Triduum Paschalnego.

Liturgia Kościoła tego czasu obfituje w symbole. Jednak tutaj nie zobaczymy bogatej asysty i pięknej katedry. Głównym bohaterem misterium jest bowiem podeszły w latach zakonnik, który liturgię celebruje w starej, opuszczonej kaplicy. Jak bardzo jego doświadczenie jest podobne do ostatniego Triduum Paschalnego, które Ojciec Święty Jan Paweł II przeżywał już nie ze swoim ludem, ale w prywatnej kaplicy?

Bezpłatne wejściówki na misterium czekają do odbioru w Kasach Muzeum (pl. Jana Pawła II 5).

Magdalena Klaja