Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

ODWOŁANE! Takim Go pamiętamy – ks. abp Mieczysław Mokrzycki

baner takim go pamiętamy

WYDARZENIE ODWOŁANE

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, które odbędzie się w środę 18 marca o godz. 18:00 w sali teatralnej Domu Katolickiego. Tym razem naszym gościem będzie ks. abp Mieczysław Mokrzycki – sekretarz Ojca Świętego.

Przez Papieża nazywany „Mieciem” dołączył do watykańskiej „rodziny” w 1996 roku. Towarzyszył Ojcu Świętemu aż do końca. Po jego śmierci pełnił też funkcję sekretarza Benedykta XVI. W 2007 roku został mianowany biskupem koadiutorem we Lwowie. Od 2008 roku pełni funkcję metropolity lwowskiego.

Zanim dołączył do najściślejszego grona papieskich współpracowników studiował w Wiecznym Mieście. Z wykształcenia nie był dyplomatą, ale nie taką rolę przewidział dla niego Ojciec Święty. Jan Paweł II świadom swoich słabnących sił wybrał na swojego towarzysza kolejnego – obok arcybiskupa Stanisława Dziwisza – Polaka. Ks. Mokrzycki zajmował się codziennymi, zwykłymi sprawami stając się jednocześnie świadkiem świętości Papieża w wielu prozaicznych sytuacjach. Towarzyszył Janowi Pawłowi II zarówno w oficjalnych sytuacjach, pielgrzymkach, jak i bardziej osobistych momentach. Właśnie tymi wspomnieniami ks. abp Mokrzycki podzieli się z nami na najbliższym spotkaniu z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasach Muzeum (pl. Jana Pawła II 5).

Także w czasie tego spotkania będzie okazja obejrzeć wystawę fotografii „Papież z Wadowic w obiektywie Grzegorza Gałązki”, która jest czasowo prezentowana w sali teatralnej Domu Katolickiego.

Serdecznie zapraszamy.

Magdalena Klaja