Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Ferie w Muzeum

Podczas ferii zimowych Muzeum zaprasza w każdy poniedziałek i piątek o 11:00 na projekcje animowanych filmów. 

  • 27 stycznia, godz. 11:00 – Król Lew
  • 31 stycznia, godz. 11:00 – Turbo
  • 3 lutego, godz. 11:00 – Dom
  • 7 lutego, godz. 11:00 – Kraina lodu

 Podczas pierwszego seansu wyświetlony zostanie remake słynnego animowanego filmu Król Lew (2019), produkcji Walt Disney Pictures. Przedstawia on historię lwa Simby, mającego w przyszłości zastąpić na królewskim tronie swego ojca Mufasę. Nie podoba się to jednak jego stryjowi Skazie. W wyniku zamachu stanu Mufasa ginie, a Simba zostaje wygnany z królestwa. Dzięki pomocy przyjaciół młody lew wraca jednak w rodzinne strony, by odzyskać władzę. Jest to poruszająca opowieść o sile prawdy, przyjaźni i lojalności.

Bohaterem kolejnej animacji będzie sympatyczny ślimak Teoś, marzący o starcie w wyścigach serii Indy 500. Postronne ślimaki, przyzwyczajone do życia w wolnym tempie, śmieją się z Teosia i jego aspiracji. Pewnego dnia w życiu głównego bohatera zachodzą jednak zmiany – przypadkowo zostaje oblany dopalaczem nitro, dzięki czemu zyskuje nadnaturalną moc i przeistacza się w tytułowego Turbo, króla prędkości. Postanawia także spełnić swoje marzenie i wziąć udział w wyścigu.

Drugi tydzień ferii w ramach Kina Familijnego otworzy film Dom, który przybliża historię uroczego stworka z kosmosu, noszącego imię Oh. Głównego bohatera charakteryzuje niepoprawny optymizm, co nie podoba się wszystkim jego rodakom. Zmuszony do ucieczki z rodzinnej planety, poszukując nowego domu trafia na Ziemię, gdzie nawiązuje przyjaźń z nastoletnią Tip. Wspólnie będą musieli przeciwstawić się wielu problemom, m.in. ocalić Ziemię przed inwazją kosmitów, wyruszających w pościg za zbiegiem. Historia bohaterów uświadamia, iż siła przyjaźni potrafi przezwyciężyć wszelkie niedoskonałości – wszak każdy może popełniać błędy.

Jako ostatni zaprezentujemy film Kraina Lodu, inspirowany baśnią Królowa Śniegu, autorstwa H. Ch. Andersena. Opowiada on historię dwóch sióstr Elsy i Anny. Pierwsza z nich, posiadająca nadprzyrodzoną siłę zamrażania przedmiotów, zostaje królową krainy Arendelle. Niestety w dniu koronacji za sprawą jej nierozważnego zaklęcia królestwo zostaje spowite wieczną zimą. Na ratunek bajkowej krainie wyrusza młodsza siostra władczyni. W drodze towarzyszyć jej będą niejaki Kristoff, jego wierny renifer Sven oraz śniegowy bałwan Olaf. Warto pamiętać, iż film został nagrodzony dwoma Oscarami – w kategorii: najlepsza animacja oraz najlepsza piosenka promująca produkcję.

Wszystkie filmy zostaną zaprezentowane w Sali Teatralnej Domu Katolickiego w Wadowicach (Plac Jana Pawła II 1). Podczas każdej projekcji będzie również możliwość skorzystania ze słodkiego poczęstunku. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, bardzo prosimy o wcześniejszy odbiór bezpłatnych wejściówek w kasach Muzeum (Plac Jana Pawła II 5).

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci! Zabierzcie również ze sobą rodziców i dziadków.

Magdalena Klaja