Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Świąteczne drzewko wprost z Doliny Dobrego Pasterza w Salonie Wojtyłów

dziewczynki w strojach góralskich w domu rodzinnym jana pawła ii

17 grudnia, w samo południe do Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zawitali wyjątkowi goście. Górale z Zakopanego, jak co roku przywieźli świąteczne drzewko wprost z Doliny Chochołowskiej, zwanej przez nich Doliną Dobrego Pasterza. Tradycję tę zapoczątkował ks. dr Jacek Pietruszka, który w 2015 roku po raz pierwszy zaprosił Górali, aby tradycję przywożenia choinki do apartamentów papieskich kontynuowali w Domu Rodzinnym Jana Pawła II.

Dostojnych gości powitała Dyrekcja Muzeum, na czele z Beatą Wilk – Woderską pełniącą obowiązki Dyrektora. W delegacji z Podhala przybyli przedstawiciele Miasta Zakopane: Zastępca Burmistrza p. Tomasz Filar i p. Maciej Gąsienica-Walczak (Radny Miasta Zakopane), reprezentanci Powiatu Tatrzańskiego: Starosta p. Piotr Bąk i p. Katarzyna Chyc (naczelnik Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich) oraz p. Jan Piczura – Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również p. Rafał Stuglik – Radny Województwa Małopolskiego i pochodzący z Wadowic poseł p. Filip Kaczyński, a także przedstawiciele wadowickich władz: Burmistrz p. Bartosz Kaliński i Wicestarosta p. Beata Smolec.

W salonie Wojtyłów, gdzie znalazła swoje miejsce piękna jodła, głos zabrali przedstawiciele gospodarzy i gości. Następnie przy dźwiękach kapeli Giewont wspólnie z najmłodszymi przedstawicielami Zakopanego udekorowano drzewko własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

Podobne spotkanie odbyło się w Muzeum już po raz piąty. W swojej genezie sięga ono jednak znacznie dalej, właściwie samych początków pontyfikatu Jana Pawła II. Właśnie wtedy została zapoczątkowana tradycja przywożenia choinki z Podhala do papieskich apartamentów. Kiedy już Ojca Świętego zabrakło pojawiło się zaproszenie ks. dr. Jacka Pietruszki, aby świąteczne drzewko nadal było ofiarowywane Janowi Pawłowi II, ale teraz już do jego pierwszego domu w rodzinnych Wadowicach.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom i już dziś zapraszamy w kolejnym roku.

 

 

Magdalena Klaja