Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Ks. dr Jacek Pietruszka 1967 – 2019

2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych ks. dr Jacek Pietruszka – Dyrektor Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odszedł do Domu Ojca.

Niezwykły człowiek, o otwartym sercu i umyśle. Służył radą i pomocą w każdej sytuacji. Inicjator akcji „Z Lolkiem do szkoły”, będącej wsparciem dla dzieci z wadowickich rodzin. Dzięki jego staraniom w Muzeum zobaczyć można między innymi pistolet Aliego Agcy, makularz kard. Karola Wojtyły, czy akt potwierdzający wybór krakowskiego Kardynała na Stolicę Piotrową.

Od 2013 roku pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Organizacyjnych, aby w roku 2015 objąć stanowisko Dyrektora Muzeum. Do ostatniej chwili pracował nad przygotowaniem naszej instytucji do obchodów setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

W naszej pamięci pozostanie jako prawdziwy ksiądz z powołania. Troskliwy syn, świetny szef, a przede wszystkim dobry człowiek.

„ Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” Ks. Jan Twardowski

 

Księże Jacku dziękujemy za wszystko! Za każdy wspólny dzień, za mobilizację, za dobre słowo, za każdy uśmiech i piosenkę śpiewaną na schodach. Jesteśmy dumni, że dane nam było wspólnie tworzyć to wyjątkowe miejsce. 

Dyrekcja i Pracownicy 
Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

 

Magdalena Klaja