Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

„Takim Go pamiętamy” – ks. Sławomir Oder

16 listopada, o godzinie 17:00 po raz czwarty spotkamy się ze świadkami życia Jana Pawła II w cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”. Naszym gościem będzie ks. Sławomir Oder.

Kiedy 8 kwietnia 2005 roku, w dniu pogrzebu Jana Pawła II, wierni wznosili okrzyki „Santo subito!” być może mało kto się spodziewał, że to pragnienie ludu Bożego tak szybko znajdzie swój wyraz w formalnych procedurach Kościoła. Już 13 maja 2005 roku papież Benedykt XVI zezwolił na odstąpienie od wymaganego prawem okresu pięciu od śmierci kandydata na ołtarze i otworzył drogę do procesu beatyfikacyjnego, a później kanonizacyjnego swojego polskiego poprzednika. Misję postulatora tego procesu powierzył także Polakowi.

I to właśnie ks. Sławomir Oder, duchowy diecezji toruńskiej, obecnie wikariusz sądowy Trybunału Zwyczajnego w wikariacie diecezji rzymskiej będzie naszym gościem na kolejnym spotkaniu z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”. Ks. Oder opowie m. in. o tym, jak szczegółową dokumentację trzeba zgromadzić na temat kandydata na ołtarze oraz jakie cuda przypisywane wstawiennictwu Jana Pawła II najbardziej zapadły mu w pamięć. Zapytamy także o to, jak wyglądały ich osobiste relacje, jeszcze w czasach, kiedy ks. Sławomir studiował w Rzymie.

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasach Muzeum (pl. Jana Pawła II 5).

Wydarzenie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy|

Magdalena Klaja