Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

KONCERT „TOTUS TUUS” Z OKAZJI 41. ROCZNICY WYBORU JANA PAWŁA II

Koncert Totus Tuus, artyści występujący na scenie

26 października br. w rzymskim kościele Santo Spirito in Sassia miał miejsce okolicznościowy koncert zatytułowany „Totus Tuus”. Stanowił on hołd dla św. Jana Pawła II, upamiętniający 41. rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową oraz inauguracji pontyfikatu. Tradycyjnie już wydarzenie zostało zorganizowane przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach we współpracy z Fundacją Jana Pawła II w Rzymie. Za stronę artystyczną i dobór programu odpowiadało Stowarzyszenie Terra Artis Lanckorona.

Matko Najświętsza, Pani Kalwaryjska, (…)
Tobie oddaję wszystkie owoce mego życia i posługi;
Tobie zawierzam losy Kościoła; Tobie polecam mój naród;
Tobie ufam i Tobie raz jeszcze wyznaję:
Totus Tuus, Maria! Totus Tuus. Amen.

(Jan Paweł II, Kalwaria Zebrzydowska 19 sierpnia 2002 r.)

Przesłanie tegorocznego koncertu nawiązywało do papieskiego nauczania o Ojczyźnie i Matce. Publiczność zgromadzona w barokowym sanktuarium Miłosierdzia Bożego usłyszała kilkanaście utworów wpisujących się w kanony muzyki polskiej i włoskiej. Wśród nich znalazły się pieśni: O władco Świata, Znasz-li ten kraj czy Na skrzydłach pieśni skomponowane przez Stanisława Moniuszkę, Matko nie opuszczaj nas – Feliksa Nowowiejskiego czy Po szerokim, po szerokim morzu – Mieczysława Karłowicza, a także Preghiera – Francesco Durante, Ingemisco – Giuseppe Verdiego, Ave Maria – Gaetano Donizettiego oraz przejmujące w swej wymowie arie operowe Cisza dokoła i Casta diva. Koncert rozpoczął, wysłuchany na stojąco, pierwszy polski hymn – Bogurodzica. Nie zabrakło także wzruszającego Mamma, autorstwa Cesare Andrea Bixio, w porywającej interpretacji sopranu chłopięcego i tenora.

O kunszt wykonania zadbali soliści Opery Krakowskiej: Agnieszka Kuk (sopran), Tomasz Kuk (tenor), Michał Kutnik (baryton), Kristina Kutnik (organy i fortepian) oraz zachwycające rodzeństwo najmłodszych artystów – Gabriela i Piotr Kutnik (trąbki i śpiew). Pieśni i arie doskonale przeplatały się z fragmentami papieskich przemówień nt. Maryi i Polski oraz wiersza Karola Wojtyły dedykowanego Matce. Odczytał je Leszek Mikos ze Stowarzyszenia Terra Artis Lanckorona, wykonujący także wokalne partie basowe. Na zakończenie wszyscy wykonawcy odśpiewali hymn o Janie Pawle II: Chwalcie, o wierni!, autorstwa Henryka Botora.

W koncercie uczestniczył J.E. Janusz Andrzej Kotański – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej i Zakonie Kawalerów Maltańskich z małżonką, profesor Stefan Wojtas – wychowawca rzeszy najwybitniejszych polskich pianistów a zarazem opiekun artystyczny występujących solistów oraz licznie zgromadzeni wierni z Rzymu i Polski.

Fot. Grzegorz Gałązka

Magdalena Klaja