Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Premiera spektaklu „Hiob”

oko, fragment plakatu na spektakl hiob

5 października o godz. 17:00 na scenie sali teatralnej Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, znajdującej się w budynku Domu Katolickiego odbędzie się premiera spektaklu „Hiob”, przygotowanego przez Teatr Karola Wojtyły.

Starotestamentalna historia Hioba, człowieka pobożnego i w tej pobożności wystawionego na próbę, jest jednym z bardziej znanych tekstów literackich. Do tej uniwersalnej opowieści sięgnął także Karol Wojtyła. Mając zaledwie dwadzieścia lat napisał inspirowany nią dramat. Ponownie padają w nim ponadczasowe pytania o sens cierpienia, znaczenie historii, wartość przyjaźni. Młody Wojtyła czyta jednak tę historię w innej perspektywy, uwzględniając zarówno rolę Chrystusa, jak i kontekst dziejowy, w którym tworzy. Dzięki temu także sam widz łatwiej odnajdzie siebie w osobie Hioba i jego przyjaciół.

Inscenizacji tego dramatu podjął się Andrzej M. Marczewski wraz z Teatrem Karola Wojtyły. Jest to jeden z najsłynniejszych polskich teatrów, specjalizujących się w twórczości Wadowiczanina. W wielu miejscach i na licznych spektaklach prezentowali już między innymi takie tytuły jak: „Promieniowanie ojcostwa”, „Przed sklepem jubilera” i „Brat naszego Boga”. Do tej pory nie mieli jednak w swoim repertuarze „Hioba”.

W spektaklu wystąpią:

Hiob: Jerzy Mazur

Pierwszy: Piotr J. Adamczyk

Drugi: Krzysztof Mateusiak

Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odbierać w kasach Muzeum (pl. Jana Pawła II 5).

Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe wydanie premierowego programu spektaklu.

Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Serdecznie zapraszamy na tę kulturalną ucztę, w czasie której nie zabraknie też okazji do osobistych przemyśleń.