Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

KONFERENCJA „Wadowice 7 czerwca 1979 czterdzieści lat później”

konferencja: wadowice 7 czerwca 1979 40 lat później - publiczność

17 czerwca w sali teatralnej odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pn. Wadowice. 7 czerwca 1979 40 lat później współorganizowana przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Z okazji okrągłej rocznicy pielgrzymki przygotowano wystąpienia, które stanowiły analizę papieskiego nauczania z tej wizyty w Polsce. Zastanawiano się także nad tym, jak to wydarzenie zmieniło ówczesny świat i czy jest ono aktualne również dzisiaj.

Ze strony Uniwersytetu za organizację konferencji odpowiedzialny był ks. dr hab. Robert Tyrała, prorektor ds. studenckich i dydaktyki, który był także pierwszym z prelegentów. Licznie zgromadzeni słuchacze mieli możliwość wysłuchania sześciu wykładów specjalistów od papieskiego nauczania, związanych z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wśród prelegentów był także rodowity Wadowiczanin – dr Tomasz Graff. Szczególnie osobisty charakter miało wystąpienie ks. kard. Stanisława Dziwisza, długoletniego sekretarza Ojca Świętego.

Po każdej z dwóch części bardziej wykładowych słuchacze mieli także możliwość zadawania swoich pytań i aktywnego włączenia się w spotkanie. Cieszy, że skorzystały z tego zarówno osoby, które pamiętają tę pielgrzymkę, ale także przedstawiciele młodego pokolenia, dla których sam Jan Paweł II jest już postacią historyczną.

Serdecznie dziękujemy Uniwersytetowi, prelegentom i tak licznie przybyłej publiczności.

 

Magdalena Klaja