Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

KONFERENCJA „Wadowice 7 czerwca 1979 czterdzieści lat później”

17 czerwca w sali teatralnej odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa pn. Wadowice. 7 czerwca 1979 40 lat później współorganizowana przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oraz Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

Z okazji okrągłej rocznicy pielgrzymki przygotowano wystąpienia, które stanowiły analizę papieskiego nauczania z tej wizyty w Polsce. Zastanawiano się także nad tym, jak to wydarzenie zmieniło ówczesny świat i czy jest ono aktualne również dzisiaj.

Ze strony Uniwersytetu za organizację konferencji odpowiedzialny był ks. dr hab. Robert Tyrała, prorektor ds. studenckich i dydaktyki, który był także pierwszym z prelegentów. Licznie zgromadzeni słuchacze mieli możliwość wysłuchania sześciu wykładów specjalistów od papieskiego nauczania, związanych z Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wśród prelegentów był także rodowity Wadowiczanin – dr Tomasz Graff. Szczególnie osobisty charakter miało wystąpienie ks. kard. Stanisława Dziwisza, długoletniego sekretarza Ojca Świętego.

Po każdej z dwóch części bardziej wykładowych słuchacze mieli także możliwość zadawania swoich pytań i aktywnego włączenia się w spotkanie. Cieszy, że skorzystały z tego zarówno osoby, które pamiętają tę pielgrzymkę, ale także przedstawiciele młodego pokolenia, dla których sam Jan Paweł II jest już postacią historyczną.

Serdecznie dziękujemy Uniwersytetowi, prelegentom i tak licznie przybyłej publiczności.

 

Magdalena Klaja