Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

II spotkanie z cyklu „Takim go Pamiętamy” 15 czerwca 2019

Dokładnie czterdzieści lat temu, 7 czerwca 1979 roku Karol Wojtyły po raz pierwszy przyjechał do Wadowic jako papież Jan Paweł II. To była jego pierwsza z ośmiu pielgrzymek do Polski i druga z ponad stu zagranicznych podróży apostolskich. O niestrudzonym pielgrzymie, którego głos dotarł na krańce świata opowie Paweł Zuchniewicz – dziennikarz radiowy i autor książek o Janie Pawle II. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”, które odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godz. 17:00 w sali teatralnej Domu Katolickiego.

Nasz Gość podzieli się z nami wyjątkowymi owocami swojej pracy – krótkimi archiwalnymi audycjami, z których na nowo przemówi do nas Jan Paweł II. Może z perspektywy lat usłyszymy na nowo proroczy sens papieskich słów?

Poza możliwością wsłuchania się z ten wyjątkowy głos, będzie także okazja porozmawiać o pielgrzymkach „od kuchni” – papieskim zmęczeniu, luźnych konwersacjach z dziennikarzami. I może o najważniejszym: spotkaniach, na przykład tych ze Światowych Dni Młodzieży, które zapadały w serca nie tylko wiernych, ale i Ojca Świętego.

Na życie papieża popatrzymy jednak z szerszej perspektywy: drogi do Nieba. Zapytamy więc p. Pawła Zuchniewicza czy życie małego chłopca z Wadowic, który został świętym może być dobrym tematem na powieść? Porozmawiamy także o tym, jak od Jana Pawła II nauczyć się rozpoznawać świętych ludzi, którzy żyją pośród nas.

Spotkanie poprowadzi p. Agnieszka Skrzypczyk, dziennikarka radia eM. Serdecznie zapraszamy. Bezpłatne wejściówki do odebrania w Kasach Muzeum (pl. Jana Pawła II 5).

Magdalena Klaja