Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

99 urodziny Jana Pawła II – koncert „Decalogue”

publiczność zgromadzona na koncercie decalogue

W sobotę, 18 maja o 19:00 widowiskiem muzycznym „Decalogue” uczciliśmy 99. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Mottem tegorocznego koncertu był Jan Paweł II – Pasterz Świata.

Widowisko rozpoczął Andrzej Lampert utworem „O Dio ti cerco”, a w dalszej części wystąpili: Marcin Spenner, Piotr Łukaszewki, Mietek Szcześniak, Józef Skrzek, Darek Malejonek MALEO, Kelvin Grant, Levi Sakala, Ojciec Stan Fortuna, Jan Trebunia – Tutka i Adeb Chamoun Trio. Artystom towarzyszył Polski Chór Kameralny oraz Śląska Orkiestra Kameralna Filharmonii Śląskiej Im. Henryka Mikołaja Góreckiego.

Tegoroczny koncert urodzinowy był hołdem dla Jana Pawła II – pielgrzyma, który ze słowami Ewangelii osobiście docierał do geograficznie i kulturowo najodleglejszych od Watykanu zakątków świata. Widowisko poprowadzili Małgorzata Ostrowska – Królikowska i Paweł Królikowski.

Koncert urodzinowy wpisuje się w cykl organizowanych przez Muzeum wydarzeń przygotowujących do uroczystych obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II w 2020 roku.

Magdalena Klaja