Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Studentki Istituto d’Istruzione Secondaria Superiore „Michele dell’Aquila” na praktykach w Muzeum

Studentki z włoch z opiekunem przed pomnikiem Jana Pawła II

W dniach od 25 kwietnia do 2 maja w ramach współpracy międzynarodowej w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odbyły się praktyki grupy studentek z Istituto d’Istruzione Secondaria Superiore „Michele dell’Aquila”, znajdującego się w San Ferdinando di Puglia. Ich pobyt został zorganizowany w ramach porozumienia o współpracy Muzeum ze Stowarzyszeniem Jana Pawła II, znajdującym się w Bisceglie we Włoszech.

Głównym celem tego stażu było zapoznanie się z Muzeum jako instytucją kultury, ale także – lepsze poznanie osoby i historii życia św. Jana Pawła II. W ramach praktyk uczennice zapoznawały się ze sposobem funkcjonowania naszego Muzeum, uczestnicząc również w zwiedzaniu w różnych grupach językowych – przede wszystkim po włosku, ale także po angielsku, hiszpańsku czy francusku.

Oprócz zajęć w Muzeum uczennice miały okazję poznać Wadowice, Kraków i Kalwarię odkrywając ślady Karola Wojtyły. Dzięki współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 Wadowicach oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach uczestniczyły w spotkaniach i lekcjach, odbywających się w CKZiU nr 1 oraz wzięły udział w profesjonalnym szkoleniu BHP i PPOZ, zorganizowanym przez Strażaków z wadowickiej PSP.

Ten bardzo intensywny tydzień dziewczęta zakończyły egzaminem, który zdały celująco. Oprócz wiedzy na temat historii Jana Pawła II i naszego kraju stażystki wróciły do swojego kraju przekonane o bogactwie duchowym i wartościach kulturowych Małopolski. Mamy również nadzieję, że doświadczenia z tego pobytu przyczynią się do popularyzacji naszego Muzeum i całego regionu w ich rodzinnych stronach.

 

Fot. Natalino Monopoli.

Magdalena Klaja