Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Wystawa „Urodziłem się w Wadowicach” w USA

Otwarcie wystawy w Willow Springs Wicekonsul PR w Chicago Piotr Semeniuk, Dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka oraz Przeor i Dyrektor Misji Ojciec Michał Blicharski.

Od 8 maja w Polskiej Misji w Chicago zobaczyć można wyjątkową wystawę „Urodziłem się w Wadowicach”przygotowaną przez Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach

Uroczystego otwarcia dokonali Wicekonsul PR w Chicago Piotr Semeniuk, Dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka oraz Przeor i Dyrektor Misji Ojciec Michał Blicharski. Wśród obecnych był także Duszpasterz Polonii Diecezji Chicago ks. Marek Smółka. Wydarzeniu towarzyszyły konferencje nawiązujące do życia i nauczania Jana Pawła II.

Autorami wystawy są Barbara i Jarosław Kłaputowie – twórcy m. in. wadowickiego Muzeum i Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycja koncentruje się na motywie domu rodzinnego Karola Wojtyły i podkreśla jak wielki wpływ na jego osobowość i charakter miały lata jego dzieciństwa. Po raz pierwszy została ona zaprezentowana w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a następnie w kilku miastach Polski. Wystawa w Chicago jest pierwszą zagraniczną ekspozycją. Będzie dostępna dla zwiedzających do 6 października br.

Więcej informacji na temat zwiedzania na stronie Polskiej Misji: www.cystersichicago.net

Magdalena Klaja