Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Tak świętowaliśmy 5. rocznicę otwarcia nowej ekspozycji Muzeum

9 kwietnia br. w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach świętowaliśmy 5.rocznicę otwarcia nowej ekspozycji.

W samo południe Ks. dr Jacek Pietruszka – dyrektor Muzeum powitał zgromadzonych na wadowickim rynku gości. „Świętujemy dzisiaj przede wszystkim radość. To szczególna okazja do podziękowania wszystkim twórcom tej ekspozycji. Muzeum cieszy się niezwykłą popularnością i praktycznie wszyscy są zachwyceni formułą, którą tu zastosowano – formułą drogi przez życie Jana Pawła II, od urodzenia aż do chwały ołtarzy”. Następnie osobiście ukroił pierwszy kawałek urodzinowego tortu, którym poczęstowaliśmy wadowiczan.

Przez cały dzień drzwi Muzeum otwarte były dla wszystkich, którzy chcieli zobaczyć i zgłębić ekspozycję. W tym samym czasie w Sali Teatralnej trwały warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Rozważaliśmy czy Karol Wojtyła to superbohater czy autorytet, a także udaliśmy się w podróż w 80 dookoła świata razem z Papieżem – pielgrzymem. Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych, których bawiły anioły na szczudłach i olbrzymie bańki mydlane tworzone przez artystów teatru ulicznego.

Późnym popołudniem śmiałkowie ruszyli tropem zaginionej walizki, w grze Muzealni Detektywi a w Sali Teatralnej Dyrektor Muzeum zainicjował pierwszy pokaz kina familijnego.

Bardzo dziękujemy, że byliście z nami!

Magdalena Klaja