Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Tak świętowaliśmy 5. rocznicę otwarcia nowej ekspozycji Muzeum

9 kwietnia br. w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach świętowaliśmy 5.rocznicę otwarcia nowej ekspozycji.

W samo południe Ks. dr Jacek Pietruszka – dyrektor Muzeum powitał zgromadzonych na wadowickim rynku gości. „Świętujemy dzisiaj przede wszystkim radość. To szczególna okazja do podziękowania wszystkim twórcom tej ekspozycji. Muzeum cieszy się niezwykłą popularnością i praktycznie wszyscy są zachwyceni formułą, którą tu zastosowano – formułą drogi przez życie Jana Pawła II, od urodzenia aż do chwały ołtarzy”. Następnie osobiście ukroił pierwszy kawałek urodzinowego tortu, którym poczęstowaliśmy wadowiczan.

Przez cały dzień drzwi Muzeum otwarte były dla wszystkich, którzy chcieli zobaczyć i zgłębić ekspozycję. W tym samym czasie w Sali Teatralnej trwały warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Rozważaliśmy czy Karol Wojtyła to superbohater czy autorytet, a także udaliśmy się w podróż w 80 dookoła świata razem z Papieżem – pielgrzymem. Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych, których bawiły anioły na szczudłach i olbrzymie bańki mydlane tworzone przez artystów teatru ulicznego.

Późnym popołudniem śmiałkowie ruszyli tropem zaginionej walizki, w grze Muzealni Detektywi a w Sali Teatralnej Dyrektor Muzeum zainicjował pierwszy pokaz kina familijnego.

Bardzo dziękujemy, że byliście z nami!

Magdalena Klaja