Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

55. rocznica ingresu abp. Karola Wojtyły

55 lat temu, 8 marca odbył się Ingres abpa. Karola Wojtyły. Jak wspomina ks. Kazimierz Figlewicz w Kronice Katedry na Wawelu „W procesji pod baldachimem, niesionym przez 2 krakowiaków, 2 górali i 2 górników, wśród śpiewu „Kto się w opiekę” zbliżył się x. arcybiskup do drzwi Bazyliki”.

Następnie po modlitwie u grobu św. Stanisława i Królowej Jadwigi adorował Najświętszy Sakrament w Kaplicy Batorego. Przed ołtarzem głównym odczytano papieską bulę nominacyjną a Wojtyła objął ołtarz główny i tron arcybiskupi, zwany katedrą. Szaty oraz insygnia biskupie użyte podczas Mszy św. symbolizowały ciągłość biskupstwa krakowskiego: ornat Królowej Anny Jagiellonki, racjonał Królowej Jadwigi, mitry biskupów Lipskich, pierścień biskupa Maura i pastorał bp. Małachowskiego.

Magdalena Klaja