Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Pierwsze spotkanie z cyklu „Takim Go pamiętamy”

Niedzielnym popołudniem w Salonie Wojtyłów miało miejsce niezwykłe spotkanie, którego gośćmi byli: Danuta Ciesielska, Maria Ciesielska – Pikul oraz Stanisław Rybicki, członkowie papieskiej „Rodzinki”. Jak sami podkreślili, dzisiaj „Rodzinka” to już co najmniej cztery pokolenia.

Niewielkie mieszkanie Wojtyłów zapełniło się po brzegi, aby wysłuchać odpowiedzi na tytułowe pytanie „Jakim Go pamiętamy?”. Nie zabrakło osobistych opowieści: o kajakach, podróżach pociągiem, o górskich wędrówkach czy kinderbalach na Franciszkańskiej. Gdzie byli kiedy Karol Wojtyła został wezwany aby otrzymać nominację biskupią? Co czuli gdy usłyszeli Habemus Papam, czy była to radość czy żal?  Żal, że nie będzie jak dawniej. Wśród wielu anegdot, Pani Danuta zdradziła, że co roku na Boże Narodzenie i Wielkanoc wysyłała Janowi Pawłowi II makowiec na kruchym cieście, który uwielbiał.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Takim go pamiętamy”. Poprowadził je ks. Andrzej Gołębiowski SDB, szef Redakcji Programów Katolickich TVP3 Kraków. Cykl wydarzeń został objęty patronatem medialnym: TVP Kraków, Radia eM oraz Gościa Niedzielnego. Na kolejne spotkanie zapraszamy w czerwcu, bliższe szczegóły już niebawem!

 

 

 

Magdalena Klaja