Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Rocznica śmierci Karola Wojtyły seniora – ojca Jana Pawła II

ojca jana pawła ii

Dziś mija 78. rocznica śmierci Karola Wojtyły seniora. Papież często podkreślał jak wielki wpływ na jego życie miała postawa Ojca. W książce „Dar i Tajemnica” wspomina:

Po jej śmierci, a następnie po śmierci mojego starszego Brata, zostaliśmy we dwójkę z Ojcem. Mogłem na co dzień obserwować jego życie, które było życiem surowym. Z zawodu był wojskowym, a kiedy owdowiał, stało się ono jeszcze bardziej życiem ciągłej modlitwy. Nieraz zdarzało mi się budzić w nocy i wtedy zastawałem mojego Ojca na kolanach, tak jak na kolanach widywałem go zawsze w kościele parafialnym. Nigdy nie mówiliśmy z sobą o powołaniu kapłańskim, ale ten przykład mojego Ojca był jakimś pierwszym domowym seminarium […] W roku 1941 zmarł mój Ojciec, a było to 18 lutego. Wróciłem z pracy do domu i zastałem Ojca martwego[…]

Karol Wojtyła senior urodził się 18 lipca 1879 w Lipniku, obecnie dzielnicy Bielska-Białej. W wieku 27 lat w Krakowskim kościele garnizonowym św. Apostołów Piotra i Pawła poślubił Emilię Kaczorowską. Mieli troje dzieci: Edmunda ur. 1906, Olgę Marię ur.1916 oraz Karola Józefa ur. 1920, późniejszego Jana Pawła II. Karol senior z zawodu był krawcem, od 1900 powołany do wojska. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości służył w 12 Pułku Piechoty stacjonującym w Wadowicach. Służbę zakończył w 1927 roku, aby poświęcić się opiece nad żoną i wychowaniu syna.

W 1938, po śmierci żony i syna Edmunda, przeniósł się z Wadowic wraz z dorastającym synem Karolem do Krakowa, gdzie zmarł trzy lata później. Został pochowany na Cmentarzu Rakowickim.

 

Magdalena Klaja