Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Takim Go pamiętamy – Spotkanie w Salonie Wojtyłów

Nazywali siebie „rodzinką”, chociaż tylko nielicznych łączyły więzi krwi. Inaczej niż w zwykłej rodzinie postacią centralną był „Wujek” – Karol Wojtyła, najpierw ksiądz, później biskup, kardynał, a w końcu papież. Krążą prawdziwe legendy o ich wyprawach wakacyjnych: kajakowych i górskich. Ale „rodzinką” byli nie tylko na urlopie.

Nowatorskie pomysły młodego ks. Karola Wojtyły, wikarego krakowskiej parafii św. Floriana i duszpasterza akademickiego przyciągały inne młode serca. Co było w tym wyjątkowego? Przede wszystkim to, że dla ks. Wojtyły ważny był cały człowiek, całe jego życie, a nie tylko sprawy duchowe. Stąd były i wspólne wyjazdy, ale też świętowanie imienin czy zabawy dla dzieci. To swoiste duszpasterstwo zmieniało się wraz z tymi, którzy je tworzyli. Studencki czas formacji intelektualnej okazał się być też pełen zwykłych życiowych dylematów: decyzji o założeniu rodziny czy podejmowaniu pracy zawodowej. Każdy rozwijał się w swoją stronę, ale jednak ciągle czuli się ze sobą związani. „Wujek” także się przy nich formował. I nie zostawił ich samych nawet po nominacji biskupiej. Tym bardziej nurtowało pytanie, czy jest możliwe, aby ta więź przetrwała po wyborze kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową. Więź przetrwała, chociaż trudniej było spędzać wspólnie wakacje:) Teraz „rodzinka” to już przynajmniej cztery pokolenia…

Gośćmi naszego pierwszego spotkania z cyklu „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II” będą właśnie przedstawiciele „rodzinki”: p. Danuta Ciesielska, jej córka p. Maria Ciesielska-Pikul oraz p. Stanisław Rybicki. Spotkanie poprowadzi Ks. Andrzej Gołębiowski, szef Redakcji Programów Katolickich TVP Kraków.

Danuta Ciesielska – wdowa po słudze Bożym Jerzym Ciesielskim. Ks. Karola Wojtyłę poznała w 1953 roku, właśnie dzięki swojemu przyszłemu mężowi. W 1957 roku Wojtyła pobłogosławił małżeństwo Danuty i Jerzego, a w późniejszych latach ochrzcił trójkę ich dzieci: Marię, Katarzynę i Piotra. Jerzy zginął wraz z dwójką młodszych dzieci, Katarzyną i Piotrem w 1970 roku w katastrofie statku na Nilu.

Maria Ciesielska-Pikul – córka Danuty i Jerzego Ciesielskich.

Stanisław Rybicki- przedstawiciel drugiego pokolenia „rodzinki”, syn Danuty i Stanisława Rybickich, brat Grzegorza. Z licznych związków rodziny Rybickich z „Wujkiem” można podkreślić fakt, że Stanisław junior był pierwszym dzieckiem ochrzczonym przez ks. Karola Wojtyłę po jego konsekracji biskupiej.

Więcej o tej wyjątkowej „rodzince” opowiedzą już 3 marca. Serdecznie zapraszamy na godz. 16:00 do salonu Wojtyłów.

 

Magdalena Klaja