Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Choinka „spod samiuśkich Tater” po raz kolejny stanęła w salonie Wojtyłów!

Drzewko do Domu Rodzinnego Ojca Świętego przywiozła delegacja Górali na czele z Burmistrzem Zakopanego – Panem Leszkiem Dorulą, Starostą Tatrzańskim – Panem Piotrem Bąkiem oraz prezesem Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie oraz Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego – Panem Janem Piczurą.

Wyjątkowych gości przywitał Dyrektor Muzeum – ks. dr Jacek Pietruszka, a po wspólnym ozdabianiu świątecznego drzewka, mogliśmy wysłuchać wspaniałych opowieści o historii przywożenia choinki do papieskich apartamentów. Przekazaniu choinki towarzyszyło, tradycyjnie już, wspólne kolędowanie Zespołem i Kapelą Giewont.

Jan Paweł II wielokrotnie mówił, jak ważna jest dla niego choinka z Podhala, np. w czasie audiencji generalnej 16 grudnia 1998 roku: „Serdecznie witam pielgrzymów z Polski (…). Przychodzicie jak zawsze z darami, w których zawarte jest całe wasze oddanie dla Papieża, przywiązanie i serdeczność. Bóg wam zapłać za te dary, zwłaszcza za piękne choinki, smreki zakopiańskie. To właśnie dzięki waszym corocznym odwiedzinom Papież ma ciągle żywe wspomnienie ziemi podhalańskiej z Tatrami, zielenią lasów, łąk i pól i z rzewnymi kolędami góralskimi. To wszystko przybliża mi Ojczyznę i bliskich ludzi”.

 

Magdalena Klaja