Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Choinka „spod samiuśkich Tater” po raz kolejny stanęła w salonie Wojtyłów!

Drzewko do Domu Rodzinnego Ojca Świętego przywiozła delegacja Górali na czele z Burmistrzem Zakopanego – Panem Leszkiem Dorulą, Starostą Tatrzańskim – Panem Piotrem Bąkiem oraz prezesem Wspólnoty Leśnej Uprawnionych 8 Wsi w Witowie oraz Radnym Sejmiku Województwa Małopolskiego – Panem Janem Piczurą.

Wyjątkowych gości przywitał Dyrektor Muzeum – ks. dr Jacek Pietruszka, a po wspólnym ozdabianiu świątecznego drzewka, mogliśmy wysłuchać wspaniałych opowieści o historii przywożenia choinki do papieskich apartamentów. Przekazaniu choinki towarzyszyło, tradycyjnie już, wspólne kolędowanie Zespołem i Kapelą Giewont.

Jan Paweł II wielokrotnie mówił, jak ważna jest dla niego choinka z Podhala, np. w czasie audiencji generalnej 16 grudnia 1998 roku: „Serdecznie witam pielgrzymów z Polski (…). Przychodzicie jak zawsze z darami, w których zawarte jest całe wasze oddanie dla Papieża, przywiązanie i serdeczność. Bóg wam zapłać za te dary, zwłaszcza za piękne choinki, smreki zakopiańskie. To właśnie dzięki waszym corocznym odwiedzinom Papież ma ciągle żywe wspomnienie ziemi podhalańskiej z Tatrami, zielenią lasów, łąk i pól i z rzewnymi kolędami góralskimi. To wszystko przybliża mi Ojczyznę i bliskich ludzi”.

 

Magdalena Klaja