Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Rocznica śmierci Edmunda Wojtyły

edmunda

Dziś mija 86. rocznica śmierci Edmunda Wojtyły, starszego brata Karola. Choć dzieliło ich czternaście lat, to byli bardzo mocno związani ze sobą, wspólnie wędrowali po górach i grali w piłkę nożną. Edmund po ukończeniu studiów w Krakowie został lekarzem i pracował jako sekundariusz (zastępca ordynatora) w szpitalu w Bielsku. Tam też zmarł, w wieku zaledwie 26 lat.

Tak jedna z ówczesnych gazet opisała to tragiczne wydarzenie:

S. P. Dr Edmund Wojtyła. Nie przebrzmiały jeszcze echa tragicznej śmierci dra Sochy, sekundariusza szpitala krajowego w Cieszynie, który umarł, nabawiwszy się zakażenia krwi przy operacji. I oto znowu zmarł młody lekarz, jako ofiara swego zawodu śp. dr Edmund Wojtyła, sekundariusz szpitala miejskiego w Bielsku po 4-dniowej chorobie na ciężką płonicę. Przed 10 dniami spędził noc przy ciężko chorej na płonicę, którą chciał wyrwać ze szponów śmierci – lecz bezskutecznie; stąd wyniósł zabójczy zarazek i równocześnie fatalny dla siebie wyrok śmierci. Śp. dr Wojtyła urodził się w Krakowie; był znakomitym lekarzem i wartościowym człowiekiem i pozostawił po sobie szczery żal tych, którzy znali niepospolite zalety Jego umysłu i serca.

„Ilustrowany Kurier Codzienny”, nr 343, niedziela, 11 grudnia 1932

Fot. 1 Nekrolog Edmunda Wojtyły ze zbiorów Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie
Fot. 2. Edmund (pierwszy z prawej) z kolegami lekarzami

Magdalena Klaja