Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Muzeum partnerem II Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej

Od 7 do 11 listopada br. w Krakowie trwa II Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej. Tegoroczne spotkanie odbywa się pod hasłem „Śladami św. Faustyny Kowalskiej – Boże Miłosierdzie zbawi świat”. Działalność Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprezentowała Zastępca Dyrektora ds. Programowych – Joanna Zygmunt.

Na kongres przyjeżdżają kontrahenci z całego świata, aby uczyć się, jak oferować swoim klientom wycieczki i pielgrzymki do Krakowa, Małopolski i Polski. Kongres zgromadził ponad 100 osób z takich krajów jak Włochy, Hiszpania, USA, Kanada, Liban, Izrael, Dania, Litwa, Wietnam, Anglia, Malezja, Portugalia, Grecja, Indie, Argentyna, Andora, Meksyk, Brazylia. Gośćmi honorowymi są Fatima, Lourdes i Medjugorje.

8 listopada Kongres otwarły świeckie i kościelne władze Krakowa.  Obecni byli także przedstawiciele sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych z ponad 10 krajów (m.in. z Grecji, Izraela, Litwy, Portugalii, Bośni i Hercegowiny). W kolejnych dniach goście będą zwiedzać Kraków i Małopolskę (Stare Miasto, Centrum Jana Pawła II, sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Kopalnię Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, parafię i dom rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach, bazylikę w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).

 

Magdalena Klaja