Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

„W ich oczach odbija się niebo” wystawa czasowa

Od 5 listopada br. w sali teatralnej Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach oglądać będzie można wystawę czasową pn. „W Ich oczach odbija się niebo. Święci rodzinnej ziemi Jana Pawła II w ikonografii ks. Wacława Piszczka CM”.

W związku z przypadającymi 4 listopada, imieninami Karola Wojtyły Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach organizuje wystawę czasową obrazów przedstawiających świętych rodzinnej ziemi Jana Pawła II. Autorem obrazów jest ks. Wacław Piszczek ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie. W całej jego twórczości dominuje przede wszystkim malarstwo religijne: obrazy ołtarzowe, cykle drogi krzyżowej, wizerunki świętych i tysiące rysunków do książek, czasopism i broszur. Za wkład w rozwój kultury narodowej został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Św. Stanisława.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 5 do 30 listopada. Wstęp na ekspozycje jest bezpłatny.

Magdalena Klaja