Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

„A teraz Wy przyszliście do mnie …“ – Instytut Polski w Wiedniu

16 października 2018 roku obchodziliśmy 40. rocznicę wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Podczas trwającego ponad 26 lat pontyfikatu Papież odwiedził Austrię trzy razy: w latach 1983, 1988 i 1998. Podczas spotkania 19 października br. w Wiedniu ksiądz prof. dr hab. Wojciech Zyzak, Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, przypomniał przesłania i wskazania duchowe tych trzech wizyt apostolskich w Austrii. A prezentacji Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach dokonał dyrektor placówki ks. dr Jacek Pietruszka.

Podczas swoich trzech pielgrzymek do Austrii Ojciec Święty odwiedził osiem z dziewięciu landów. Pierwsza podróż apostolska w roku 1983 wiązała się z udziałem Papieża w Katholikentag (Dniach Katolików) Kościoła Katolickiego w Austrii. Podczas „Nieszporów Europejskich” na Heldenplatz (Placu Bohaterów) Ojciec Święty powiedział: „Tym, co pomogło zachować kontynentowi europejskiemu jedność w wielości, było rozprzestrzenienie się jednej wiary chrześcijańskiej”. Papież odwiedził także Kościół Św. Józefa na Kahlenbergu i sanktuarium maryjne w Mariazell.

Druga wizyta apostolska w roku 1988 przebiegała pod hasłem „Tak dla wiary – Tak dla życia“. Jan Paweł II przewodniczył Nieszporom w wiedeńskiej Katedrze Św. Szczepana i odwiedził były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny KL Mauthausen w Górnej Austrii. W czasie ostatniej pielgrzymki papieskiej w roku 1998 Ojciec Święty celebrował mszę św. w katedrze w Salzburgu, w parku Landhaus w Sankt Pölten oraz na wiedeńskim Heldenplatz.

 

Copyright: © Instytut Polski w Wiedniu

Magdalena Klaja