Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Rodzina księcia Metropolity kard. Adama Stefana Sapiehy z wizytą w Domu Rodzinnym

7 maja br. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odwiedzili wyjątkowi goście – książęta Stefan i Aleksander Sapiehowie, najbliżsi krewni księcia Metropolity kard. Adama Stefana Sapiehy.

Potomkowie Władysława Leona Sapiehy, brata Kardynała, zwiedzili wystawę stałą, której część poświęcona jest ich wielkiemu przodkowi. Na zakończenie wizyty otrzymali od dyrektora Muzeum, ks. Jacka Pietruszki, pamiątkowe dyplomy z fragmentem wspomnień Jana Pawła II, który w książce „Dar i Tajemnica” opisał rolę Księcia Metropolity w swoim powołaniu:

„W całej naszej formacji i przygotowaniu do kapłaństwa w szczególny sposób zaznaczyła się wielka postać Księcia Metropolity, późniejszego Kardynała Adama Stefana Sapiehy, którego wspominam ze wzruszeniem i wdzięcznością. (…) Metropolita Krakowski został powołany do kolegium kardynalskiego zaraz po zakończeniu wojny, w wieku stosunkowo późnym. Całe społeczeństwo przyjęło tę nominację jako wyraz uznania dla tego wielkiego człowieka, który podczas okupacji był właściwie jedynym przedstawicielem narodu, wyrażającym jego godność w sposób przejrzysty dla wszystkich.

Pamiętam ten dzień marcowy, w Wielkim Poście, kiedy Arcybiskup wrócił z Rzymu z świeżo otrzymanym kapeluszem kardynalskim. Studenci wzięli na barki jego samochód i przenieśli do kościoła Mariackiego, co było wyrazem uniesienia religijnego i patriotycznego, które ta kreacja kardynalska wzbudziła w społeczeństwie.”

Książętom towarzyszył pan Jacek Zygmunt – przyjaciel rodziny Sapiehów i ich pełnomocnik w Polsce.

Magdalena Klaja