Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________
Przypominamy, że zwiedzanie Muzeum odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym z zachowaniem obowiązujących przepisów. Limit jednocześnie przebywających osób w przestrzeni Muzeum wynosi 105. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania nosa i ust. Z obowiązku noszenia maseczek zwolnione są wyłącznie dzieci poniżej 4 roku życia i osoby posiadające stosowne zaświadczenie (za okazaniem). 
 

Rodzina księcia Metropolity kard. Adama Stefana Sapiehy z wizytą w Domu Rodzinnym

7 maja br. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odwiedzili wyjątkowi goście – książęta Stefan i Aleksander Sapiehowie, najbliżsi krewni księcia Metropolity kard. Adama Stefana Sapiehy.

Potomkowie Władysława Leona Sapiehy, brata Kardynała, zwiedzili wystawę stałą, której część poświęcona jest ich wielkiemu przodkowi. Na zakończenie wizyty otrzymali od dyrektora Muzeum, ks. Jacka Pietruszki, pamiątkowe dyplomy z fragmentem wspomnień Jana Pawła II, który w książce „Dar i Tajemnica” opisał rolę Księcia Metropolity w swoim powołaniu:

„W całej naszej formacji i przygotowaniu do kapłaństwa w szczególny sposób zaznaczyła się wielka postać Księcia Metropolity, późniejszego Kardynała Adama Stefana Sapiehy, którego wspominam ze wzruszeniem i wdzięcznością. (…) Metropolita Krakowski został powołany do kolegium kardynalskiego zaraz po zakończeniu wojny, w wieku stosunkowo późnym. Całe społeczeństwo przyjęło tę nominację jako wyraz uznania dla tego wielkiego człowieka, który podczas okupacji był właściwie jedynym przedstawicielem narodu, wyrażającym jego godność w sposób przejrzysty dla wszystkich.

Pamiętam ten dzień marcowy, w Wielkim Poście, kiedy Arcybiskup wrócił z Rzymu z świeżo otrzymanym kapeluszem kardynalskim. Studenci wzięli na barki jego samochód i przenieśli do kościoła Mariackiego, co było wyrazem uniesienia religijnego i patriotycznego, które ta kreacja kardynalska wzbudziła w społeczeństwie.”

Książętom towarzyszył pan Jacek Zygmunt – przyjaciel rodziny Sapiehów i ich pełnomocnik w Polsce.

Magdalena Klaja