Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Prezentacja wystawy czasowej „Papież Jan Paweł II – Człowiek i kultura” w Luksemburgu

luksemburgu

Bardzo miło nam poinformować, że naszą wystawę „Papież Jan Paweł II – Człowiek i kultura” można od wczoraj oglądać w Luksemburgu. Ekspozycja jest możliwa dzięki zaproszeniu i zaangażowaniu Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wielkim Księstwie Luksemburga oraz tamtejszego Episkopatu.

20 kwietnia o 18.30 odbył się uroczysty wernisaż wystawy w katedrze Notre-Dame. Zgromadzonych gości powitał JE Jean-Claude Hollerich Arcybiskup Luksemburga, który od marca br. pełni funkcję przewodniczącego Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej. Następnie głos zabrał Pan Piotr Wojtczak Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Wielkim Księstwie Luksemburga. Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach reprezentował dyrektor naszego Muzeum, ks. dr Jacek Pietruszka. Oprawę muzyczną wernisażu przygotował Hoquetus Ensemble wraz z grupą przyjaciół muzycznych z parafii polskiej w Luksemburgu na Neudorfie.

Wystawa jest prezentowana z okazji 40. rocznicy wyboru kard. K. Wojtyły na Następcę św. Piotra, 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz V Festiwalu Kultury Polskiej. Wernisaż otworzył także coroczną Oktawę Maryjną, którą zakończy uroczysta procesja z udziałem rodziny książęcej 6 maja br. Wystawę będzie można oglądać do 13 maja w katedrze Notre-Dame w Luksemburgu.

Wystawa „Papież Jan Paweł II – Człowiek i kultura” odzwierciedla różne aspekty życia Papieża Polaka i jego zaangażowanie na rzecz kultury i edukacji. Przytaczając słowa Jana Pawła II, wystawa porusza najistotniejsze kwestie kultury w życiu narodów, zaakcentowane wyraźnie w czasie wystąpienia Papieża w siedzibie UNESCO. Ekspozycja zilustrowana jest fotografiami pochodzącymi z archiwum Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, jak i z Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Opracowanie ekspozycji „Papież Jan Paweł II – Człowiek i kultura”, Muzeum powierzyło pracowni SOWA SZENK s.c. Wystawa po raz pierwszy zaprezentowana została 16 grudnia 2013 roku w paryskim gmachu UNESCO.

Fot. Roger Nilles – www.cathol.lu, Iwona Wojtczak, Tomasz Bagiński

Magdalena Klaja