Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Choinka spod samiuśkich Tater w rodzinnym domu Jana Pawła II

20 grudnia br. w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach odbyło się kolejne już spotkanie w ramach projektu „Choinka z Lolkiem”. Świąteczne drzewko, podobnie jak w latach poprzednich, przywieźli Górale, co jest symboliczną kontynuacją tradycji przywożenia choinki Papieżowi przez mieszkańców Podhala.

Piękna choinka stanęła w salonie mieszkania Wojtyłów, a zaproszeni goście udekorowali ją własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Na drzewku zawisły też dekoracje wykonane przez uczestników organizowanych przez Muzeum świątecznych warsztatów. Nie zabrakło też kolędowania wraz z Zespołem Giewont i przypomnienia o rodzinnych Świętach przeżywanych przez Wojtyłów w ich wadowickim mieszkaniu.

Jan Paweł II wielokrotnie mówił, jak ważna jest dla niego choinka z Podhala, np. w czasie audiencji generalnej 16 grudnia 1998 roku: „Serdecznie witam pielgrzymów z Polski (…). Przychodzicie jak zawsze z darami, w których zawarte jest całe wasze oddanie dla Papieża, przywiązanie i serdeczność. Bóg wam zapłać za te dary, zwłaszcza za piękne choinki, smreki zakopiańskie. To właśnie dzięki waszym corocznym odwiedzinom Papież ma ciągle żywe wspomnienie ziemi podhalańskiej z Tatrami, zielenią lasów, łąk i pól i z rzewnymi kolędami góralskimi. To wszystko przybliża mi Ojczyznę i bliskich ludzi”.

Choinkę do papieskiego domu przywiozła liczna delegacja Górali na czele z burmistrzem Zakopanego, Przewodniczącym Rady Powiatu Tatrzańskiego oraz prezesem Wspólnoty Leśnej. Do Muzeum przybyli także reprezentanci Urzędu Miasta Zakopane oraz przedstawiciele Rady Miasta. Przekazaniu choinki towarzyszyła rodzinna atmosfera, o którą zadbał Zespół i kapela Giewont.

Magdalena Klaja