Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej z wizytą w Domu Rodzinnym Jana Pawła II

comastri

Dziś Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach odwiedził JE kard. Angelo Comastri – archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej, któremu – obok kard. Stanisława Dziwisza – Muzeum zawdzięcza realizację przedsięwzięcia wykonania repliki Drzwi Świętych, prezentowanej w części „Kościół zbudowany na skale miłości”.

W czasie zwiedzania Kardynał Comastri podzielił się z nami osobistymi wspomnieniami o Janie Pawle II, mówił m.in., że „Najspokojniejsze oczy które widziałem to oczy Matki Teresy i Jana Pawła II. Byli święci i cieszyli się na spotkane z Bogiem”. Wizyta w Muzeum dostarczyła Kardynałowi wielu wzruszeń i była sentymentalną podróżą w czasie. Udało się także zrealizować nagranie wspomnień Jego Eminencji, które w przyszłości będą udostępnione zwiedzającym Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach.

Posługa pasterska Kardynała Comastriego ściśle związana jest z pontyfikatem Jana Pawła II. To Papież Polak mianował go w 1990 biskupem diecezji Marittima-Piombino, a cztery lata później przewodniczącym Krajowego Ośrodka Powołań i Komitetu Krajowego ds. Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. W 1996 został arcybiskupem ordynariuszem prałatury terytorialnej Loreto i delegatem papieskim ds. sanktuarium loretańskiego. W Wielkim Poście 2003 prowadził rekolekcje dla Kurii Rzymskiej, a 6 lutego 2005 Jan Paweł II mianował go wikariuszem generalnym Państwa Watykańskiego i przewodniczącym Fabryki Świętego Piotra.

 

Magdalena Klaja