Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów jest niedostępna.

Zakup biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na ogromne zainteresowanie prosimy o wcześniejszy zakup biletów.

__________________

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Muzeum partnerem I Międzynarodowego Kongresu Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej w Krakowie

kongres

Od 8 do 12 listopada br. trwać będzie w Krakowie I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”.

Patronami honorowymi kongresu Metropolita Krakowski JE ks. abp Marek Jędraszewski, JE ks. kard. Stanisław Dziwisz oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na to jedyne w Europie Środkowo-Wschodniej przedsięwzięcie skupiające specjalistów z zakresu turystyki religijnej i pielgrzymkowej przyjechało do stolicy Małopolski ok. 200 touroperatorów i organizatorów turystycznych z 25 krajów.

Uczestnicy Kongresu biorą udział w prelekcjach, wykładach i spotkaniach (expo) z  23 wystawcami – przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych w Polsce. Również Dom Rodzinny Jana Pawła II prezentuje swoją działalność i zaprasza do wizyty w miejscu, gdzie jak mówił Ojciec Święty – dla Niego wszystko się zaczęło.

10 i 11 listopada goście z całego świata zwiedzać będą Kraków (Stare Miasto w Krakowie, Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach) i Małopolskę (Kopalnia Soli w Wieliczce, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach wraz z Bazyliką Ofiarowania NMP, Bazylika w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie).

Celem Kongresu jest promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

Pomysłodawcą i organizatorem kongresu jest biuro turystyczne „Ernesto Travel”

 

Magdalena Klaja