Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Rzeźba Papieża Pielgrzyma w darze dla Muzeum

3 listopada br., w przeddzień imienin Karola Wojtyły, na dziedzińcu Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka oraz prof. Karol Badyna uroczyście podpisali umowę przekazania papieskiemu muzeum odlanej z brązu figury Jana Pawła II – Pielgrzyma.

Rzeźbę można było oglądać na wystawie od kwietnia tego roku, ale od dziś stała się ona stałym elementem ekspozycji.
Przy domu Papieża od kwietnia stały także odlane z brązu przedstawienia PIETY autorstwa Karola Badyny.

Dr hab. Karol Badyna jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W swojej twórczości zajmuje się głównie rzeźbą portretową. Posiada liczne realizacje pomnikowe w Polsce i za granicą. Zajmuje się także sztuką sakralną. W dorobku artysty znajduje się ponad trzydzieści kompleksowych projektów kościołów i kaplic, z których wiele zostało zrealizowanych. Projektował obiekty sakralne na terenie kilkunastu diecezji w Polsce. Od 2009 roku zajmuje się projektowaniem i realizacją Ogrodów Biblijnych w zespole z prof. Zofią Włodarczyk. Przy jego udziale powstały ogrody w Proszowicach i Muszynie.

Magdalena Klaja