Cennik biletów Rezerwacja biletów Rezerwacja telefoniczna

Telefoniczna rezerwacja biletów

 

Bilety telefonicznie można zarezerwować od poniedziałku do piątku od 9:00 do 13:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65

+48 33 823 26 62

 
__________________
Szanowni Państwo, W związku z dużym zainteresowaniem zwiedzaniem Muzeum od maja do września, uprzejmie prosimy o wcześniejszą rezerwację, bez której nie możemy zagwarantować wejścia do Muzeum.
Zachęcamy do rezerwacji i zakupu biletów on-line: https://domjp2.pl/bilety/

 

Rzeźba Papieża Pielgrzyma w darze dla Muzeum

3 listopada br., w przeddzień imienin Karola Wojtyły, na dziedzińcu Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, Dyrektor Muzeum ks. dr Jacek Pietruszka oraz prof. Karol Badyna uroczyście podpisali umowę przekazania papieskiemu muzeum odlanej z brązu figury Jana Pawła II – Pielgrzyma.

Rzeźbę można było oglądać na wystawie od kwietnia tego roku, ale od dziś stała się ona stałym elementem ekspozycji.
Przy domu Papieża od kwietnia stały także odlane z brązu przedstawienia PIETY autorstwa Karola Badyny.

Dr hab. Karol Badyna jest profesorem nadzwyczajnym Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W swojej twórczości zajmuje się głównie rzeźbą portretową. Posiada liczne realizacje pomnikowe w Polsce i za granicą. Zajmuje się także sztuką sakralną. W dorobku artysty znajduje się ponad trzydzieści kompleksowych projektów kościołów i kaplic, z których wiele zostało zrealizowanych. Projektował obiekty sakralne na terenie kilkunastu diecezji w Polsce. Od 2009 roku zajmuje się projektowaniem i realizacją Ogrodów Biblijnych w zespole z prof. Zofią Włodarczyk. Przy jego udziale powstały ogrody w Proszowicach i Muszynie.

Magdalena Klaja