Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Rzymskie obchody 39. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II

21 października br. Muzeum we współpracy z Fundacją Jana Pawła II zaprezentowało w kościele Santo Spirito in Sassia w Rzymie koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II „Ave Maria z różnych stron świata”.

Poniżej prezentujemy recenzję koncertu autorstwa Joanny Mazurek:

„Jan Paweł II, Wielki Papież i niezwykły człowiek, kochany przez miliony ludzi. To właśnie na jego cześć 21 października w kościele Santo Spirito in Sassia w Rzymie odbył się wyjątkowy koncert zorganizowany we współpracy Muzeum Domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach i Fundacji Jana Pawła II w Rzymie. Tego wieczoru wystąpili młodzi artyści z Polski: Anna Lasota – sopran, solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu, Jakub Oczkowski – tenor, solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie oraz Piotr Żukowski – fortepian, wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Już na samym początku koncertu Piotr Żukowski podbił serca słuchaczy brawurowym wykonaniem Poloneza A-dur op. 40 nr 1 Fryderyka Chopina. Po nim zabrzmiała niezwykle wzruszająca Ave Maria Giulio Cacciniego w wykonaniu Anny Lasoty. Długie, pięknie kształtowane frazy wybrzmiewały w murach świątyni. Jakub Oczkowski także uwiódł publiczność. Szlachetnie brzmiącym głosem, pełnym siły i blasku wykonał Ave Maria Michała Lorenca. Godne podziwu okazały się również duety artystów. Utwór Buddy’ego Greene’a „Mary did you know” to z pewnością jedna z najciekawszych pozycji tego wieczoru. Wykonawcy w niesamowity sposób potrafili wyrazić subtelność i głęboki smutek, ale podczas koncertu nie zabrakło również dramatycznych, emocjonalnych wejść. Preludium C-dur BWV 846 z cyklu Das Wohltemperierte Klavier Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Piotra Żukowskiego to kolejna „perełka” wieczoru. Niezwykle stylowo zagrany utwór publiczność nagrodziła gromkimi brawami.
Podczas koncertu muzyce towarzyszyło słowo. Przytaczane przez Łukasza Lecha i Annęmarię Burzyńską fakty z życia Ojca Świętego a dotyczących Jego spotkań z i relacji do Matki Bożej, w połączeniu z pięknymi pieśniami wprowadziły słuchaczy w modlitewny klimat. Podczas uroczystości upamiętniającej 39 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża nie mogło zabraknąć też umiłowanych przez Niego pieśni. „Czarna Madonna”, „Maryjo śliczna Pani” oraz „Barka” wykonane zostały wspólnie ze wzruszoną do łez publicznością, która w modlitewnym skupieniu, trzymając się za ręce wspominała Papieża Polaka. Ten wyjątkowy wieczór z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach.”

Ponadto, 22 października przedstawiciele Muzeum, w tym ks. dyrektor dr Jacek Pietruszka, wzięli udział we mszy św. przy relikwiach św. Jana Pawła II w Bazylice św Piotra na Watykanie. Eucharystii przewodniczył Przewodniczący Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II i Rady Muzeum – ks. kardynał Stanisław Ryłko w koncelebrze z ks. abp. Konradem Krajewskim -Jałmużnikiem Papieskim oraz ks. abp. Janem Pawłowskim. We Mszy św. uczestniczył pan Janusz Kotański – Ambasador przy Stolicy Apostolskiej wraz z Małżonką, oraz licznie zgromadzeni wierni z Rzymu jak i Polski.

 

 

 

 

Magdalena Klaja