Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Spektakl z okazji 39. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II

16 października 39 lat temu o godz. 18.18 nad Kaplicą Sykstyńską ukazał się biały dym, a o 18.44 tłumy zgromadzone na Placu św. Piotra powitały nowego Papieża – Jana Pawła II.

Był on pierwszym od 455 lat nie – Włochem na Tronie Piotrowym, w dodatku pochodził z Europy Środkowo – Wschodniej, oddzielonej od wolnego świta „żelazną kurtyną”.

Dziś dziękujemy Bogu za ten niezwykły, prawie 27-letni, pontyfikat i całe dobro, które przez niego się dokonało.

Świętując tę piękną rocznicę zaprosiliśmy mieszkańców Wadowic na spektakl teatralno-filmowy na podstawie dramatu Karola Wojtyły – „Brat naszego Boga”. W sztuce wyreżyserowanej przez Artura Dziurmana, tytułową rolę gra Maciej Jackowski, a towarzyszą mu Iwona Chamielec, Magda Sokołowska – Gawrońska oraz Aktorzy Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego.

W dniu rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II sztuka opowiadająca o Adamie Chmielowskim – Bracie Albercie ma szczególny wydźwięk. Papieża w książce „Dar i tajemnica” tak pisał o tym krakowskim świętym: „Dla mnie jego postać miała znaczenie decydujące, ponieważ w okresie mojego własnego odchodzenia od sztuki, od literatury i od teatru, znalazłem w nim szczególne duchowe oparcie i wzór radykalnego wyboru drogi powołania.”

brat naszego boga

Magdalena Klaja