Cennik biletów Rezerwacja biletów Informacja telefoniczna

Informacja telefoniczna

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 16:00 pod numerami telefonów:

+48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

Zachęcamy do zakupu biletów on-line

https://domjp2.pl/bilety/

Uwaga! Liczba biletów jest ograniczona. Z uwagi na duże zainteresowanie rekomendujemy wcześniejszy zakup biletów. W przypadku grup zorganizowanych możliwa jest wstępna telefoniczna rezerwacja biletów: +48 33 823 35 65 oraz +48 33 823 26 62

__________________

Wadowickie obchody 39. rocznicy pontyfikatu św. Jana Pawła II

fot. Kuba Atys

Z okazji 39. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Następcę św. Piotra, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II zaprasza do wspólnego świętowania:

 

Tajemnice Fatimy – w roku 100. rocznicy objawień fatimskich, 13 października br. (piątek) o godz. 17.00 w sali teatralnej przy Placu Jana Pawła II nr 1 odbędzie się wyjątkowe spotkanie pod patronatem JE kard. Stanisława Dziwisza.

Spotkanie pozwoli przybliżyć wydarzenia, które nierozerwalnie splecione są z życiem i pontyfikatem Jana Pawła II. Okazją do tego będzie wystąpienie Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia – autorów książki „Tajemnice Fatimy. Największy sekret XX wieku”, która z jednej strony zawiera nieznane szerzej szczegóły i relacje dotyczące objawień fatimskich, z drugiej zaś unikalny materiał fotograficzny. Nikt na świecie nie opublikował jeszcze książki na ten temat z tak wieloma wątkami i zdjęciami. Autorzy dotarli do świadków opisywanych wydarzeń w Portugalii, Watykanie, Austrii czy Słowacji. Rozmawiali m.in. z takimi postaciami, jak np. rzecznik prasowy Jana Pawła II – Joaquin Navarro-Valls czy długoletni rektor sanktuarium fatimskiego ks. Luciano Guerra. Spotkanie uświetni występ podopiecznych Fundacji Pro Musica Bona, którzy zaprezentują wybrane dzieła muzyki klasycznej i sakralnej.

 

Ave Maria z różnych stron świata – w roku 100. rocznicy objawień fatimskich, 14 października br. (sobota) o godz. 16.00 w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach odbędzie się koncert w hołdzie św. Janowi Pawłowi II.

Koncert będzie przeglądem najpiękniejszych pieśni maryjnych różnych epok – od tych najdawniejszych po współczesne, przeplatanych poezją Karola Wojtyły i wypowiedziami Jana Pawła II.
W koncercie nie zabraknie również ulubionych utworów Ojca Świętego z repertuaru klasycznego i sakralnego, które przed laty wykonywali dla Papieża Luciano Pavarotti, Sara Brightman, Jose Careras czy Andrea Bocelli. Koncert zakończy wspólne zaśpiewanie Barki.
Wystąpią:
Anna Lasota (sopran) – Solistka Teatru Muzycznego w Poznaniu
Jakub Oczkowski (tenor) – Solista Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie
Michał Bruliński – fortepian
Angelika Kierońska – skrzypce
Karolina Stasiowska – altówka
Anna Podkościelna-Cyż – wiolonczela
Łukasz Lech (recytacje, prowadzenie koncertu) – Artysta scen krakowskich, znany z programów telewizyjnych.

Koncert zostanie zaprezentowany także 21 października br. o godz. 19.30 w kościele Santo Spirito in Sassia w Rzymie. Włoskie obchody kolejnych rocznic pontyfikatu Papieża Polaka są wspólną inicjatywą Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II i rzymskiej Fundacji Jana Pawła II.

 

Brat naszego Boga – w Roku św. Brata Alberta, 16 października br. (poniedziałek) o godz. 17.00 w sali teatralnej przy Placu Jana Pawła II nr 1 odbędzie się spektakl teatralno-filmowy na podstawie dramatu Karola Wojtyły.

W sztuce wyreżyserowanej przez Artura Dziurmana, tytułową rolę gra Maciej Jackowski, a towarzyszą mu Iwona Chamielec, Magda Sokołowska – Gawrońska oraz Aktorzy Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego.
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

 

Magdalena Klaja