Dzieci z Wadowic wyruszą „Z Lolkiem do szkoły”

z lolkiem do szkoły

Już za kilka dni zabrzmi pierwszy dzwonek, dlatego w Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, wspólnie z p. Janem Burkatem – właścicielem sieci galerii handlowych „Jan”, po raz czwarty przygotowaliśmy akcję „Z Lolkiem do szkoły”.

1 września br. 23 dzieci z wadowickich podstawówek (klasy 1-3) otrzymało szkolne wyprawki – w tornistrach oprócz przyborów szkolnych znalazły się smakołyki, zabawki i muzealne pamiątki.
Organizując tę akcję, Muzeum chce wspierać wadowickie rodziny borykające się z życiowymi trudnościami i ułatwić dzieciom start w nowy rok szkolny. Jest to też forma przypomnienia, że również Jan Paweł II – jako Lolek – chodził do szkoły, gdzie nie tylko zdobywał wiedzę, ale również odkrywał i rozwijał swoje pasje, co może być inspiracją dla dzieci rozpoczynających nowy rok szkolny.
z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły z lolkiem do szkoły

Magdalena Klaja